piątek, 12 października 2018 14:33

Były senator przegrał sprawę w trybie wyborczym

 
Były senator przegrał sprawę w trybie wyborczym archiwum redakcji

Dziś przed Sądem Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa, którą w trybie wyborczym wytoczyła Piotrowi Gruszczyńskiemu nieetatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Monika Twardowska.

Spraw dotyczy wpisu, jaki były parlamentarzysta z ramienia PO umieścił na swoim publicznym i powszechnie dostępnym koncie społecznościowym, w którym zawarł zdanie "Szpital, który miał kosztować 32 mln zł, to za czasów PIS kosztuje już ponad 100 mln". Słowa te zdecydowała się zaskarżyć jako nieprawdziwe Monika Twardowska, która wchodzi w skład Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego i reprezentuje PiS. 

Korzystając z możliwości, jakie daje tryb wyborczy, sprawa miała tryb doraźny. W piątkowy ranek 12 października w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się rozprawa, w trakcie której, po rozpatrzeniu wniosków i przedłożeniu dowodów, Sędzia Sądu Okręgowego Małgorzata Małecka uznała rację Moniki Twardowskiej. Postanowienie zakazuje Piotrowi Gruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprecyzyjnych informacji, które mogą sugerować iż na budowę szpitala w Gnieźnie do tej pory wydano 100 mln złotych, gdyż ta kwota obejmuje koszt całej inwestycji, a nie do tej pory poniesionych nakładów.

Wobec tego, decyzją Sądu, były parlamentarzysta ma na własnym profilu społecznościowym na Facebooku umieścić sprostowanie z przypięciem go na samej górze profilu do czasu wyborów samorządowych. Wyrok ma zostać wykonany w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się od orzeczenia, ale zainteresowanemu przysługuje też apelacja.

40 komentarzy

 • Link do komentarza gniezniak poniedziałek, 15 października 2018 10:03 napisane przez gniezniak

  do miecio i xzy

  no jawne jest - jawnie w III dział tego wpisu
  wieczystego jest mowa ze jest egzekucja tego udzialu 1\ 10 pana ktory kupił klasztor. no to jak teraz konserwator doprowadzi do wywiazania sie z remontu czy tam dotacji?

 • Link do komentarza Prezes niedziela, 14 października 2018 23:25 napisane przez Prezes

  Ile razy jeszcze mieszkańcom Gniezna wystarczą gruszki na wierzbie obiecywane prze Towarzyszy z PO i SLD ? Liczba tychże obiecywanych gruszek jest bardzo duża - ale najwięcej jest tego, o czym głośno się nie mówi - stołków i stołeczków dla swoich za bardzo dużą i dużą kasę. Czas na radykalne zmiany wszędzie, a przede wszystkim w Radzie Miasta Gniezna. No i oczywiście na Prezydenta z prawdziwego zdarzenia, a nie miłośnika darmowego piwa i obrzydliwych królików.

 • Link do komentarza ????????????????? niedziela, 14 października 2018 17:16 napisane przez ?????????????????

  jak szpital miał kosztować 32 miliony to czemu nie wybudowaliście tego szpitala za 32 miliony jak mieliście swoje 8 lat władzy , czy ktoś wam wówczas tego zabronił ????????????????????

 • Link do komentarza miecio niedziela, 14 października 2018 13:11 napisane przez miecio

  do xyz

  Gwoli ścislosci : 1/10 nieruchomosci Klasztoru Bożo. nalezy do Mateusza Hena
  9/10 nalezy do jego matki Aurelii Mazurek Hen

  Zainteresowanych odsylam do https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/

  księga wieczysta nalezy wpisac NR: PO1G/00063309/0 (liczbę 00063309 jako numer a zero w ostatniej pojedynczej rubryce ) STAN Z DNIA 2018-10-14 13:05
  prowadzonej przez SĄD REJONOWY W GNIEŹNIE, V

 • Link do komentarza h niedziela, 14 października 2018 12:45 napisane przez h

  do realista - to nie kwestia lubienia dobrej zmiany, to trzeźwy osąd sytuacji w jakiej Gniezno znajduje się od blisko 16 lat. Żebyś rozumiał co mam na myśli, proponuję wycieczkę i to nie daleko bo do okolicznych miast jak Września, Wągrowiec, Pobiedziska, Swarzędz. Wchodzący w skład tej niby koalicji też dobrze wiedzą jakie mamy tyły do innych, zdają sobie sprawę z pewnych spraw i wiedzą że czasu się nie cofnie. Że szpital kosztuje lub będzie kosztował 100 a może i 200 milionów zł to nic dziwnego skoro w latach władzy Gruszczyńskiego i jego kolegów inwestycja stała w miejscu . W tamtych latach z powodu wielu czynników koszty tej inwestycji byłyby mniejsze niż obecnie kiedy jest wysyp inwestycji budowlanych, teraz niestety trzeba więcej zapłacić. To proste , takie są prawa ekonomii , gdy jest bezrobocie większe i mniej inwestycji to i taniej można budować , teraz gdy dostajemy największe dotacje unijne i spada bezrobocie oraz rosną inwestycje to i budowa jest droga. Co do tej niby koalicji to przecież dobrze wiemy jakie są różnice ideologiczne między nimi i co tak naprawdę ich łączy w tym naszym lokalnym grajdołku. Oni dobrze wiedzą że osobno już nie mają żadnych szans ale ten mariaż im nie pomoże bo ludzie swój rozum mają. Co do Gruszczyńskiego, napiszę tylko tyle że on sam powinien doskonale wiedzieć dlaczego zaczyna przegrywać. Poza tym wbrew pozorom w Gnieźnie sporo się widzi i słyszy .

 • Link do komentarza Mariusz niedziela, 14 października 2018 09:15 napisane przez Mariusz

  a ilu lekarzy startuje w tej nowo powstalej koalicji? ciekawe dlaczego ? wszedzie slychac jakie to braki kadrowei i jak nie mają czasu lekarze zeby wszystkie sprawy a juz administracyjne papierkowe w pracy zalatwiac odpowiednio to juz zupelnie ...A praca radnego wymaga przeciez duzo czasu pracy i wysilku?

 • Link do komentarza No więc? niedziela, 14 października 2018 06:21 napisane przez No więc?

  Realista tak jak napisałeś żeby "rozsądnie użył "

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 13 października 2018 21:35 napisane przez czytelnik

  Przed wyborami warto powrócić, jak to było:
  http://gniezno24.com/aktualnosci/item/2530-wiceprezydent-z-platforma-do-wyborow
  I kto z kim się układał.

 • Link do komentarza ratownik sobota, 13 października 2018 19:42 napisane przez ratownik

  pani T. tyle razy w kasku na budowie była, to niech odpowie, ile ten szpital będzie kosztował i ile do tej pory kosztował i skąd kasę weźmie? Startuje do powatu kolejny raz to chyba wie?

 • Link do komentarza bajanie sobota, 13 października 2018 19:01 napisane przez bajanie

  Gruszczyński niech nam teraz powie gdzie ten gnieźnieński gospodarczy boom , gdzie te 300 miejsc pracy przy Pałuckiej ?

 • Link do komentarza NieJarek sobota, 13 października 2018 19:00 napisane przez NieJarek

  Cena ładnego domu w Gnieźnie to 3400 za m2 .
  ciekawe ile według byłego senatora i jednej aktualnej poseł powinna wynosić cena z metr 2 szpitala ?
  A do Jarka - nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć- wiec po co piszesz swoje prawdy objawione
  32 mln miała kosztować przekrętowa "gorąca platforma" która nie zabezpieczała potrzeb żadnego oddziału szpitala.

 • Link do komentarza wilk sobota, 13 października 2018 15:43 napisane przez wilk

  No i bardzo dobrze,pani Moniko !!! W wielu miejscach w mieście stoją puste kioski,niech tam wróci były na szczęście senator i je.......ożywi !!!

 • Link do komentarza realista sobota, 13 października 2018 14:08 napisane przez realista

  do h i innych zwolenników dobrej (cha cha) zmiany. Pan były senator może jeszcze zlożyć apelację, więc nie ma się z czego cieszyć. To ,że szpital będzie kosztował 100 albo więcej milionów, których nie ma i niestety chyba nie będzie ( a szkoda - wolicie dawać 500 plus) to jest oczywista oczywistość. Wystarcxzyło, żeby rozsądnie użył zamiast -już kosztuje _ stwierdzenia "będzie kosztował'. i pewno to miał na myśli. Załosna rzeczywistość jest taka, że z jednej strony dyrektorek pieje z zachwytu,że musi mnóstwo kasy wydać na szpital superhiper powiatowy, bo taka super jest opieka, a z drugiej strony radny pisu koniecznie w sądzie chce uzyskać stwierdzenie,że to wszystko to nieprawda, .To się zdecydujcie - czy wydajecie kasę - bo tak na konferencjach opowiadacie, że musicie taką kasę wydawać czy też nie wydajecie. Brak tu logiki, spójności, konsekwencji, miotacie się, byle nie wyszło szydło z worka , że daliście ciała. Mnie interesuje, czy ktoś z was wie, ile ten szpital będzie kosztował i czy macie środki na ten szpital.

 • Link do komentarza Pomarańczowa ekipa społem sobota, 13 października 2018 12:32 napisane przez Pomarańczowa ekipa społem

  Gruszczyński popiera Pilaka bo mają wspólne banery. Może to Pilak popiera Gruszczyńskiego ?!

 • Link do komentarza geometra sobota, 13 października 2018 11:27 napisane przez geometra

  Ferdek wstydź sie za siebie i swoja glupote. Nas w to nie mieszaj, bo nam, jak jestesmy za granica, to zazdroszcza porządkow, rozkwitu Polski i tego, że chcemy rozliczyc zlodziei z twojej platformerskej kasty.

 • Link do komentarza h sobota, 13 października 2018 09:06 napisane przez h

  To koniec Gruszczyńskiego , PO i tej całej koalicji w Gnieźnie. Już samo połączenie PO, SLD i Nowoczesnej w tą koalicję pokazywało ich słabość. SLD gdyby było pewne siebie to by się z nimi nie łączyli, zniechęcili tym sposobem ludzi do siebie a ci pozostali też na tych kombinacjach stracą, zobaczycie w wyborach jaki szok dla nich będzie.

 • Link do komentarza xyz sobota, 13 października 2018 08:51 napisane przez xyz

  Ad. Kontur, kolega byłego senatora jest tylko już bodajże w 10 % włascicielem tego klasztoru, bo pozostałe 90 % ma matka kumpla. Księgi wieczyste są jawne, więc to żadna tajemnica. A dlaczego? Każdy inteligentny czytelnik sam sie domyśli, jakie są powody.

 • Link do komentarza Filip sobota, 13 października 2018 03:47 napisane przez Filip

  Na temat klasztoru Bożogrobców przy kościele św Jana może wypowie się Pan Dolata, podobno jest zorientowany w tym temacie, chyba że tylko interesuje się wzrostem cen paliwa jak to już wcześniej proponował.

 • Link do komentarza Misio piątek, 12 października 2018 22:52 napisane przez Misio

  Jak widać słowa Gruszczyńskiego to gruszki na wierzbie, które spadną definitywnie 21 października

 • Link do komentarza niepo piątek, 12 października 2018 22:24 napisane przez niepo

  Gruszczyński - piękny twój koniec!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane