środa, 10 października 2018 11:22

Mężczyzna wszedł na komin parowozowni!

 
Mężczyzna wszedł na komin parowozowni! fot. Rafał Wichniewicz

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani gnieźnieńscy strażacy w środowe przedpołudnie. Na komin gnieźnieńskiej lokomotywowni wszedł mężczyzna.

Do zdarzenia doszło 10 października około godziny 10:00. Jak udało się nam nieoficjalnie potwierdzić, gnieźnieńskie służby zostały powiadomione o mężczyźnie, który wspina się na wysoki komin przy parowozowni.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechał patrol policji oraz dwa zastępy straży pożarnej wraz z drabiną mechaniczną, ponieważ nie było wiadomo, co ta osoba zamierza zrobić po dojściu na górę. Wspinacz dostał się na komin przy pomocy własnej drabiny, którą podstawił do wysokości kilku metrów, gdzie zaczynają się stalowe szczeble pozwalające wejść na sam szczyt. Korzystając z nich, a także zabezpieczeń w formie klamr, dotarł na wysokość około 40 metrów, gdzie ostatecznie postanowił zrezygnować z dalszego wchodzenia. Do czasu jego zejścia na ziemię na miejscu czekało na niego kilku strażaków, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Po przebadaniu przez ratowników, mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Jak udało się nam potwierdzić, mężczyzną wspinającym się na szczyt komina był znany mieszkańcom centrum miasta "pan Boguś", który jest jednocześnie kandydatem w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Miasta z ramienia GPS. Nie wiadomo, czy mężczyzna, znany ze swoich różnych happeningów, chciał w ramach tej akcji wypromować swoją osobę. Teraz prawdopodobnie odpowie za konieczność przeprowadzenia akcji przez służby ratunkowe. O zdarzeniu, poza służbami, nie poinformowane było także Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które zarządza częścią budynków parowozowni, ani także władze PKP.

 

37 komentarzy

 • Link do komentarza No szacun. wtorek, 23 października 2018 22:10 napisane przez No szacun.

  Brawo Boguś przynajmniej potrafisz honorowo przeprosić a nie iść w zaparte jak Nowak.

 • Link do komentarza Boguś jak sprawa? piątek, 19 października 2018 23:49 napisane przez Boguś jak sprawa?

  No I jedną sprawa w Sądzie co prawda wyrok nie prawomocny co na to Pan Boguś?

 • Link do komentarza Holenderskie piątek, 19 października 2018 02:09 napisane przez Holenderskie

  Boguś za dużo Holandii jeszcze zostało

 • Link do komentarza Zapomniani z pocztowej oj tak... poniedziałek, 15 października 2018 00:14 napisane przez Zapomniani z pocztowej oj tak...

  powalczył byś o swój były azyl na pocztowej...

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 14 października 2018 11:28 napisane przez Jam_Jest

  tamtaramta, jaki login, taka odpowiedź.

 • Link do komentarza miłośnik parowozowni sobota, 13 października 2018 20:00 napisane przez miłośnik parowozowni

  Panie Boguś dziękujemy za reklamę parowozowni

 • Link do komentarza Piotr piątek, 12 października 2018 16:11 napisane przez Piotr

  Pan Boguś jesteś "Wielki"

 • Link do komentarza fenomen piątek, 12 października 2018 00:12 napisane przez fenomen

  Boguś jesteś wielki takich ludzi potrzeba w samorządzie a nie tych co noszą teczki i biorą kasę .... Ten GOŚĆ nie idzie do samorządu po kasę on idzie
  reprezentować ideę a oponetnów miej gdzieś......

 • Link do komentarza tamtaramta piątek, 12 października 2018 00:03 napisane przez tamtaramta

  Jam-Jest niczego nie rozumie z tej współczesności, a jak mu dopowiem, że p. Bogus jest sympatykiem PiS to Jam-Jest po prostu pęknie ze złości.

 • Link do komentarza Z fyrtla - wyksztalciuch czwartek, 11 października 2018 23:02 napisane przez Z fyrtla - wyksztalciuch

  Obciążyć za głupotę 1) Naruszenie miru 2) za akcje służb. On i tak ma w 4 literach, że za nasze podatki pójdzie... liczy się fejm i stado psycho. Najgorsze jest to, że jeszcze na niego pójdą zagłosować koledzy od "zupy" do polityki pchać się to trzeba mieć jaja a nie dezerterowac w połowie komina.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 11 października 2018 15:14 napisane przez Jam_Jest

  p. Bogdan postanowił wejść na komin parowozowni nie dlatego, że chciał, aby było o nim co pisać, ale wszedł po to, aby pokazać, że zamiast kłamstw pustych obietnic, wyświechtanych sloganów i deklaracji bez pokrycia, pokazał, że można inaczej. W obecnym obozie władzy, jaką dzisiaj sprawuje PiS, jest tylko kłamstwo, łamanie konstytucji i ogólny chaos, że nie wspomnę o prezydencie, który stał się człowiekiem jednej partii, a nie jak deklarował, że chce być prezydentem wszystkich Polaków, i to też kłamstwo. Tak więc uważam, że p. Bogdan robiąc to, co zrobił miał właśnie takie zamierzenie, aby pokazać, co tak naprawdę jest treścią jego wspinaczki na komin parowozowni Gniezno.

 • Link do komentarza Ataner czwartek, 11 października 2018 13:12 napisane przez Ataner

  Kogo to interesuje czy karetka i policja była potrzebna gdzie indziej ???? Mogli gapowicze nie dzwonić !!! Nie sądzę by sam „ alpinista” wzywał a oczekiwał jeno sensacji . Poza tym karetki ostatnio przyjeżdzają do umierających po 30-40 min a do sensacyjnych akcji po 5 min. Wezwanie niezasadne bo pacjent żyje. Ten kto wzywał ponosi koszty . Wszystko . Sama bym wlazła ale jak mam być narażona na takie komentarze malkontentów pierd....e

 • Link do komentarza Kupszcza czwartek, 11 października 2018 11:48 napisane przez Kupszcza

  Jak będzie kara to chętnie się złoże na p. Bogusia. Przynajmniej działa na swój sposób. I folklor w.samorzadzie musi być.

 • Link do komentarza Stary Grzejnik czwartek, 11 października 2018 01:40 napisane przez Stary Grzejnik

  To teren parowozowni? To niech mu mandat wsadzą za wtargniecie na obiekt.

 • Link do komentarza Gosia środa, 10 października 2018 23:54 napisane przez Gosia

  No to mamy dodatkową atrakcję kampanii wyborczej.... a prezydent milczy jak zaklęty, mimo wezwania do odpowiedzi przez kontrkandydata...

 • Link do komentarza Kinia środa, 10 października 2018 23:33 napisane przez Kinia

  Na leczenie u tego gościa chyba zbyt późno :(

 • Link do komentarza Gość ma 2 psy więc jest spooko (eurospoko ko ko ko ko) środa, 10 października 2018 23:09 napisane przez Gość ma 2 psy więc jest spooko (eurospoko ko ko ko ko)

  Oj Boguś, Boguś jedna kobieta która też ma egzotyczne podejście... Pan Boguś jest spoko bo ma 2 psy... Teraz wszyscy co mają 2 psy są spoko a Ci co 3 to hiper spoko. A to że już 3 krotnie Boguś puszczał psy nie zwazajac że obok jest inna osoba z psem na smyczy... A co tam mam go w D... niech podbiegaja i robią co chcą. Boguś, Boguś na starość dziecinniejesz.

 • Link do komentarza Prawda środa, 10 października 2018 23:08 napisane przez Prawda

  To ciekawe kto zaplaci za wezwane służby podatnicy bo pan b jest bezrobotny i wymysla dewastuje budynki napisami i mozna bezkarnie chyba ze moze ma na tasmie afere hehe

 • Link do komentarza BB fan środa, 10 października 2018 21:10 napisane przez BB fan

  nie ma schodów więc ..... poszedł przez komin ;)

 • Link do komentarza emigrant środa, 10 października 2018 20:38 napisane przez emigrant

  Nagle w Gnieźnie znaleźli się wielcy moraliści typu; humanista, jakaś Basia, diabeł Belzebiusz Lucyferowicz i niejaka Zuza. To ja się was mądrali pytam: Czy jest zakaz chodzenia w Polsce po kominach? A może gość chciał sprawdzić stan tego komina, który jest w niełasce wszelkich władz od dziesięcioleci? Po co te karetki, policja, straż? Gość wszedł, zszedł, wykonał tak ostatnio modny happening i tyle. I, żeby nie było, on nie jest w moim typie politycznym, mam w nosie jego kandydowanie, ale powaga, z jaką w/w komentatorzy odnoszą się do akcji po prostu mnie powaliła z nóg.W Ameryce nie takie cuda się zdarzają i jakoś nikt nie robi tam z tego takich afer. A kraj się rozwija i kwitnie.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane