poniedziałek, 08 października 2018 20:05

Miejsce nocnego pożaru po ugaszeniu

 
Miejsce nocnego pożaru po ugaszeniu źródło: OSP Czerniejewo

Przez cały poniedziałek trwały jeszcze działania strażaków w Braciszewie, którzy na miejscu dogaszali miejsce nocnego pożaru hali.

Przypomnijmy iż do zdarzenia pierwsze zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane kilkanaście minut przed północą w niedzielę 7 października. Po dotarciu na miejsce okazało się iż ogień gwałtownie rozprzestrzenia się po całym budynku magazynowo-produkcyjnym, w którym były składowane różne materiały, także związane z obróbką drewna. W gaszeniu pożaru wzięły udział zastępy z trzydziestu jednostek straży, także spoza powiatu gnieźnieńskiego - w sumie ponad stu strażaków. 

Gaszenie samego pożaru trwało do rana, a wraz ze świtem ukazał się ogrom zniszczeń - obiekt uległ całkowitemu wypaleniu od wewnątrz. Budynek był wykonany częściowo w technice murowanej, a częściowo z metalowych płyt. Przez cały poniedziałek 8 października na miejscu pracowało jeszcze kilka zastępów straży pożarnej m.in. z Gniezna, Strzyżewa Smykowego, Czerniejewa, Kłecka czy Zdziechowy, które wyciągnięte ze środka tlące się przedmioty dogaszały za pomocą wody i piany gaśniczej. Okoliczności i możliwe przyczyny pożaru ustali komisja. 

Była to pierwsza tak duża akcja gaśnicza gnieźnieńskich strażaków od ponad roku. Poprzednie tego typu zdarzenie, do którego zaangażowano tyle środków, miało miejsce w marcu 2017 roku - wówczas to w ogniu stanął pawilon magazynowy jednej z hurtowni przy ul. Okulickiego.

źródło: OSP Czerniejewo, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Kłecko

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Była pracownica. poniedziałek, 08 października 2018 21:04 napisane przez Była pracownica.

    Ogromna tragedia. Bardzo współczuje właścicielowi i żonie. Dobrze w tym wszystkim że nikomu nic się nie stało.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane