wtorek, 02 października 2018 10:41

Zabójstwo przed dyskoteką - są zarzuty

 
Zabójstwo przed dyskoteką - są zarzuty archiwum redakcji

Dwa dni trwały oględziny oraz przesłuchania świadków w sprawie tragicznego zdarzenia, do którego doszło w miniony weekend.

Przypomnijmy iż do sytuacji doszło w nocy z 29 na 30 września w Mieleszynie. W trakcie bójki między dwoma mężczyznami, doszło do śmiertelnego pchnięcia nożem 28-latka, mieszkańca okolic Wrześni, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. W efekcie doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn - obaj są mieszkańcami Konina. Jeden z nich usłyszał już zarzuty, a drugi - sprawca mordu - jeszcze nie został przesłuchany.

- Czynności, które do tej pory przeprowadziliśmy pozwoliły ustalić tyle, że 30 września w godzinach rannych funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez służby medyczne o przywiezieniu do szpitala w Gnieźnie mężczyzny ranionego najprawdopodobniej nożem. Mężczyzna ten zmarł po przewiezieniu do szpitala. Na podstawie podjętych niezwłocznie czynności ustalono iż mężczyzna przywieziony został przez załogę karetki pogotowia z Mieleszyna, gdzie brał udział w dyskotece Ex wraz z członkami rodziny i znajomymi. Czynności wykonane dotychczas pozwoliły ustalić iż mężczyźnie zadano dwa ciosy nożem - przekazała prokurator Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Bezpośrednią przyczyną śmierci 28-latka był masywny krwotok wewnętrzny, spowodowany dwukrotnym ukłuciem nożem prosto w serce. 

W związku ze zdarzeniem, po dojeździe na miejsce policji, zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Nożownika wcześniej obezwładnili świadkowie zdarzenia, którzy w trakcie szarpaniny pobili go, a w efekcie czego trafił on do szpitala w Poznaniu i jeszcze nie został przesłuchany - dziś ma przejść skomplikowaną operację.

Wobec drugiego zatrzymanego postawiono już zarzuty: - Przedstawiony mu został zarzut poplecznictwa z art. 239 par. 1 kodeksu karnego, bowiem poczynione ustalenia wykazały iż odebrał on od sprawcy nóż po tym zdarzeniu w celu jego ukrycia - mówiła prokurator. Wobec sprawcy śmiertelnego czynu prokuratura wydała decyzję o postawieniu zarzutów zabójstwa.

Na tę chwilę prokuratura nie wie, jakie były okoliczności całego zdarzenia. Nie wiadomo też, z jakiego powodu doszło między mężczyznami do bójki, ani to, czy wcześniej się znali. Wiadomo jedynie iż do pchnięcia nożem doszło przed wyjazdem z parkingu dyskoteki. Działania organów śledczych w tej sprawie cały czas trwają, a mężczyzna oskarżony o poplecznictwo dziś ma trafić przed sąd, który zadecyduje o jego ewentualnym aresztowaniu.

31 komentarzy

 • Link do komentarza adik czwartek, 04 października 2018 17:59 napisane przez adik

  nie pierwszy raz użyli noża i nie w obronie własnej. jeden i drugi to patola ciekawe dlaczego nasz wymiar sprawiedliwśći bierze takie osoby na świadków koronnych, skoro na wolności robią dalej to samo co robili a mało tego wydaje im się ze bezkarnie mogą mordować ludzi....

 • Link do komentarza MarihX czwartek, 04 października 2018 15:01 napisane przez MarihX

  Może stosuje jakas diete i nosi nóż i widelec zeby sobie na bierząco robić kanapki, jedzonko dietetyczne. Nie osondzajcie chlopaka jak nie wiecie

 • Link do komentarza T.M. środa, 03 października 2018 16:37 napisane przez T.M.

  Najgorsze rury jakie stworzył pan bóg . Sprawoiedliwość istnieje!

 • Link do komentarza Koniniak wtorek, 02 października 2018 21:54 napisane przez Koniniak

  Oby prokuratura nie stwierdziła że kanapki sobie na parkingu robił. Sprawiedliwa kara według mnie to:
  -rok ciężkiego więzienia w celi z gwalcicielami
  -5lat ciężkich robót
  -na sam koniec spalony żywcem na stosie.
  A tak będziemy go musieli utrzymywać. Z podatków oplacimy mu ubrania lekarza 3posiłki dziennie prąd wodę oraz kleche jeśli będzie chciał się gorliwie modlić.

 • Link do komentarza Wkurzona wtorek, 02 października 2018 21:36 napisane przez Wkurzona

  Kondolencje dla rodziny

 • Link do komentarza Addetty wtorek, 02 października 2018 21:32 napisane przez Addetty

  Zabił jednego drugiego ranil w brzuch trzeciego w noge stał z tym nożem dobre kilka minut krzyczeli mu rzuć ten noz jaka samoobrona puknijcie się w łeb dożywocie!

 • Link do komentarza Wsciekly wtorek, 02 października 2018 19:45 napisane przez Wsciekly

  Bardzo dobrze mu tak! Ja osobiscie bym postapil identycznie gdyby zabili czlowieka a drugiego ranili... co za zwierze (chociaz moze nie obrazajmy zwierzat) zabiera noz na dyskoteke normalny czlowiek nie pomysli o tym

 • Link do komentarza patologia wtorek, 02 października 2018 19:03 napisane przez patologia

  Użył noża w obronie własnej? Idź zeznaj jako świadek a nie publicznie takie stwierdzenia niepoparte żadnymi dowodami. Z pewnością monitoring zabezpieczyli by sprawdzić jak cała trójka się zachowywała czy nie było żadnych zgrzytów na imprezie, czy ochrona coś widziała i reagowała? Gdybać to sobie można. Nikt nie powinien nawet w obronie walić nożem w serce i to dwukrotnie.

 • Link do komentarza Kk wtorek, 02 października 2018 18:46 napisane przez Kk

  Korczu i lada to frajery z Konina dobrze niech zgnijal do końca życia w areszcie

 • Link do komentarza Justin wtorek, 02 października 2018 17:49 napisane przez Justin

  Podejrzewam ,że jesteś z rodziny tego bezwzględnego mordercy!!! Resztę życia spędził tam gdzie jest miejsce mordercy!

 • Link do komentarza Dave wtorek, 02 października 2018 17:38 napisane przez Dave

  Użył noża w obronie własnej?! W obronie własnej można użyć pięści a nie noża! Kto normalny przychodzi na imprezę z nożem? Tylko chorzy psychopaci którzy najpierw zarzyja narkotyków zapijane alkoholem więc czemu się dziwić. Banda. Wszyscy powinni być sprawdzanie czy nikt nie wnosi takich przedmiotów na imprezę, a jeżeli wchodzą z nożami to równie dobrze z bronią mogą wchodzić

 • Link do komentarza Anonimowy wtorek, 02 października 2018 17:29 napisane przez Anonimowy

  Jacy bandyci czlowieku?! W jaki sposób mieli mu odebrać nóż i go obezwladnic skoro facet był pijany i zapewne nie zawachalby się go użyć w kierunku osób które chcą go unieruchomic? Co jeśli by dzgnal jeszcze kilka osób? Też byś to tłumaczył tym, że to w obronie własnej? W takich sytuacjach nie ma żartów i jest potrzebna natychmiastowa skuteczna reakcja...

 • Link do komentarza Kinga wtorek, 02 października 2018 17:04 napisane przez Kinga

  Bardzo dobrze gnojowi zrobili

 • Link do komentarza Mikołaj wtorek, 02 października 2018 16:40 napisane przez Mikołaj

  @Prawo -kto do samoobrony używa noża? Ja mam gaz pieprzowy, kto inny paralizator ...Czy można bronić się śmiercionosną bronią? Wydaje mi że raczej ten nóż użyty dwa razy w serce nie był narzędziem do samoobrony. Może ci ludzie którzy sprawili że ten od samoobrony dziś ledwo żyje dobrze zrobili. Ciekawe jak ty byś zareagował gdyby na twoich oczach zadzgano brata lub kuzyna czy kumpla?

 • Link do komentarza sluchacz wtorek, 02 października 2018 16:39 napisane przez sluchacz

  @Prawo jak wiesz jak było, chętnie posłucham drugiej strony. Może prawda jest zupełnie inna.

 • Link do komentarza Budzyniu wtorek, 02 października 2018 16:37 napisane przez Budzyniu

  O czym ty człowieku mówisz? Bronisz go bo to twój przyjaciel? Od kiedy morduje się w obronie własnej ?
  Człowiek dobrze wiedział co robi a osoby które go zatrzymały musiały go jakoś obezwładnić jeżeli w inny sposób się nie dało.

 • Link do komentarza Gosc wtorek, 02 października 2018 15:56 napisane przez Gosc

  A skąd pewność że osoba, która zabiła chłopaka nie zrobiła tego umyślnie? Czy nie przyszła w zamierzonym celu? Czy się czegoś nie naćpał i dokonał zbrodni? W tych czasach nigdy niczego nie jesteś pewien. Kto normalny przychodzi na dyskotekę z nożem? Sądzisz że zrobił to w obronie własnej? Bo ja nie! Pobili Go by go obezwładnić wiesz czy nie zabił by jeszcze kogoś?! Śmierć za śmierć powinna być odpowiednią kara dla takiego marginesu społeczeństwa!

 • Link do komentarza Jakub wtorek, 02 października 2018 15:36 napisane przez Jakub

  Do osoby powyżej „Użył noża w obronie własnej” ?! Kto w dzisiejszych czasach chodzi na dyskotekę z nożem w kieszeni?
  Odp. Z nożem w kieszeni chodzi nożownik, i tak też został potraktowany przez świadków ...
  Ps. Gdyby go nie miał, dzisiaj nie byłoby sprawy... Zaznaczę ze to nie mógł być mały scyzoryk...

 • Link do komentarza Ona 83 wtorek, 02 października 2018 15:20 napisane przez Ona 83

  Dobre nóż w obronie własnej ???po to go brał zeby go użyć proste

 • Link do komentarza Napisane przez życie wtorek, 02 października 2018 15:01 napisane przez Napisane przez życie

  Taaa, jasne... Dwa razy wbił delikwentowi nóż w serce w obronie własnej... I pewno owy nóż przypadkowo miał przy sobie... Litości...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane