piątek, 14 września 2018 14:45

PiS przedstawił „drużynę” do powiatu

 
PiS przedstawił „drużynę” do powiatu fot. Rafał Wichniewicz

Działacze tytułowego ugrupowania zaprezentowali listy wyborcze swoich kandydatów, którzy w październiku ubiegać się będą o mandat radnego w powiecie gnieźnieńskim. 

Działacze spotkali się przed budynkiem rozbudowywanego szpitala, który ich zdaniem jest najlepszym dowodem na to iż obecna kadencja spełnia swoje obietnice wyborcze.

- Nasza drużyna to drużyna, która dotrzymuje słowa i miejsce tej konferencji nie jest przypadkowe. Szpital, dzięki czteroletniej pracy naszych radnych, Zarządu powiatu i wsparciu rządowemu, wygląda tak, że trwa rozbudowa i jest to największa inwestycja w historii powiatu - ponad 61 milionów złotych to koszt całości, w tym pod koniec tego roku stopień zaawansowania tych prac będzie na tyle istotny, że wydatkujemy ponad 40 milionów złotych, z czego połowa będzie pochodzić ze środków zewnętrznych. Dotrzymujemy słowa i ten szpital jest znakiem tego, że poważnie traktujemy nasze wyborcze zapewnienia i propozycje. Jeśli wyborcy udzielą poparcia naszej drużynie, to mieszkańcy powiatu mogą mieć pewność, że w przypadku chorób, zagrożenia zdrowia i życia, znajdą pomoc w nowocześnie urządzonym szpitalu, w którym pracuje fachowa kadra - mówił poseł Zbigniew Dolata, zapewniając iż w przypadku otrzymania mandatu zaufania przez PiS na kolejną kadencję, szpital zostanie ukończony w dwa lata. Kolejnym etapem ma być wzmocnienie kadry szpitala, a w dziedzinie inwestycji - drogi i oświata.

- Uważam iż listy są bardzo silne, wszyscy kandydaci prezentują wysoki poziom odpowiedzialności i tego, co jest ważne - są związani ze swoim otoczeniem i wiedzą czego potrzeba mieszkańcom, jakich inwestycji. Dla mnie najważniejszą sprawą był szpital i ja słowa dotrzymałam i przyrzekam iż dalej będę dotrzymywać - przekazała starosta Beata Tarczyńska. 

- Cztery lata temu PiS startowało z programem naprawczym dla powiatu gnieźnieńskiego i sytuacja przedstawiała się następująco: mieliśmy rozgrzebany szpital, którego budowa była zastopowana, była kiepska ogólna sytuacja inwestycyjna. Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć iż zrealizowaliśmy większość punktów programu wyborczego, czego dowodem jest widoczny szpital. Mamy dużo inicjatyw w sferze kulturalnej, artystycznej i przede wszystkim inwestycyjnej: szpital, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, hala sportowa przy ul. Sobieskiego, inwestycje drogowe czy gruntowna przebudowa Centrum Kultury "Scena To Dziwna". To cztery lata pracy PiS, radnych, zarządu i wielu osób, które stanowią trzon naszych list - mówił Marcin Makohoński.

Jak przekazano w trakcie konferencji, na chwilę obecną nie jest znane nazwisko potencjalnego starosty w przypadku wygranej w wyborach. Zbigniew Dolata, odnosząc się do koalicji w obecnej kadencji stwierdził iż współpraca z PSL była na bardzo dobrym poziomie, czego nie chce mówić o działaczach z Ziemi Gnieźnieńskiej, którzy jego zdaniem "zakamuflowali się" pod sloganem GPS.

Okręg nr 1 - Gniezno - osiedla: Piekary, Skiereszewo, Pustachowa, Dalki, Grunwaldzkie, Kawiary, Pławnik:

 1. Marcin Makohoński
 2. Monika Twardowska
 3. Natasza Szalaty
 4. Mariola Ilnicka
 5. Krzysztof Kanoniczak
 6. Szymon Fajfer
 7. Aleksandra Ciesielska
 8. Zygmunt Kapeliński
 9. Piotr Kujawski

Okręg nr 2 - Gniezno - osiedla: Arkuszewo, Tysiąclecia, Ustronie, Konikowo oraz osiedla na Winiarach:

 1. Beata Tarczyńska
 2. Tadeusz Pietrzak
 3. Ewa Jachimczyk
 4. Elżbieta Fischer
 5. Wojciech Romaszkiewicz
 6. Bogumił Bielecki
 7. Jan Klawiter
 8. Maria Chwiałkowska-Grygiel

Okręg nr 3 - Gmina Trzemeszno:

 1. Leszek Figaj
 2. Zofia Stachowiak
 3. Wojciech Bogusiewicz
 4. Michał Hajduk
 5. Danuta Humańska

Okręg nr 4 - Gminy: Witkowo, Gniezno, Niechanowo, Czerniejewo:

 1. Andrzej Kwapich
 2. Zbigniew Bręklewicz
 3. Lidia Pietrzak
 4. Janusz Grzyb
 5. Wiesław Lewandowski
 6. Karolina Kiełpińska
 7. Danuta Zdrojewska
 8. Marianna Paluszyńska
 9. Grzegorz Sip

Okręg nr 5 - Gminy: Kiszkowo, Kłecko, Mieleszyn, Łubowo:

 1. Maciej Łykowski
 2. Jarosław Pawlicki
 3. Aneta Maria Szafran
 4. Joanna Zdrojewska
 5. Marcin Powałowski
 6. Jadwiga Nowak

 

28 komentarzy

 • Link do komentarza Julian niedziela, 23 września 2018 01:16 napisane przez Julian

  Tylko PIS. Ło matko super, głosujcie na nich, będzie więcej obietnic 500+, 1000+, bez Kozery powiem +++++

 • Link do komentarza Olo sobota, 22 września 2018 18:04 napisane przez Olo

  Tym ludziom już dziękujemy idźcie z Boqiem żebyście nieszli sami

 • Link do komentarza Azazello poniedziałek, 17 września 2018 08:34 napisane przez Azazello

  Dziękuję za ściągawkę, Teraz wiem na kogo pod żadnym pozorem nie należy głosować. Te same twarze od lat, te same obietnice. Niezrealizowane.

 • Link do komentarza szperacz sobota, 15 września 2018 17:59 napisane przez szperacz

  proszę obejrzeć zdjęcie w tym linku - jak im nie wstyd - https://m.turek.net.pl/!pliki/20101020/P1180358.JPG

 • Link do komentarza Zyga sobota, 15 września 2018 16:27 napisane przez Zyga

  Ten Dolata to robi wszystko, by w Gnieżnie PiS nie wygrywał.

 • Link do komentarza Matematyk sobota, 15 września 2018 16:25 napisane przez Matematyk

  Zadłużenie powiatu i szpitala straszne. Tylko czekać jak nas puszczą z torbami. Do tego cwaniaki

 • Link do komentarza Olo sobota, 15 września 2018 13:03 napisane przez Olo

  Znowu DOLATA wyszedł przed szereq,i ta pseudo staroscina. Żenada

 • Link do komentarza La Venda sobota, 15 września 2018 12:31 napisane przez La Venda

  500+300+Rydzyk. Panie Boże ochron Gniezno przed taką ekipą z tą nieszczęsna staroscina,i karierowiczem Dolata

 • Link do komentarza Polo sobota, 15 września 2018 12:19 napisane przez Polo

  Szpital szpital i nic po zatym. Co więcej ta ekipa zrobiła dla Gniezna? Nic

 • Link do komentarza Micio sobota, 15 września 2018 11:21 napisane przez Micio

  Nigdy więcej. Za kłamstwo i obłudę że Zbinim na czele.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 15 września 2018 08:34 napisane przez Mieszkaniec

  GPS może nie posiada milionów na kampanię jak PIS czy PO, ale sadzę, że to ludzie którzy się angażują w swoją pracę. Ludzie głosujcie na ludzi, a nie na partie.

 • Link do komentarza pacjent sobota, 15 września 2018 08:08 napisane przez pacjent

  helios popieram nic dodać nic ująć.

 • Link do komentarza Stefan sobota, 15 września 2018 02:00 napisane przez Stefan

  Ach, to Ci na których już nie da się patrzeć a jeszcze zagłosować, śmiech!!!

 • Link do komentarza aaagrest sobota, 15 września 2018 00:19 napisane przez aaagrest

  Dlaczego ci państwo są tacy smutni?

 • Link do komentarza M.M piątek, 14 września 2018 23:50 napisane przez M.M

  @ Lipa i skandal dokładnie tak. Karierowicz i tyle w temacie.

 • Link do komentarza Prezes piątek, 14 września 2018 23:23 napisane przez Prezes

  Bardzo mocne listy kandydatów na radnych Prawa i Sprawiedliwości. Ta drużyna idzie po zwycięstwo w wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Pytanie jest tylko jedno - czy PIS będzie rządził samodzielnie czy w koalicji, prawdopodobnie z PSL, a być może z GPS. Bo najważniejsze w Powiecie Gnieźnieńskim to parafrazując słowa Billa Clintona "Po pierwsze szpital, durniu (e)".

 • Link do komentarza Czytelnik piątek, 14 września 2018 21:18 napisane przez Czytelnik

  Tylko PiS może w tym Gnieźnie coś zmienić. Platforma się rozpada i myśli, że w tych dziwnych ugrupowaniach ich ludzie nie rozpoznają.

 • Link do komentarza i piątek, 14 września 2018 20:02 napisane przez i

  Wreszcie do tych wyborów startuje jakaś sensowna drużyna bez tego pomieszania platformersko-nowczesno-lewicowego

 • Link do komentarza helios piątek, 14 września 2018 19:25 napisane przez helios

  ło matko i córko!!! Skąd te dinozaury się wzięły? Macie mieszkańcy dokładnie na tych listach wyszczególnione, na kogo nie głosować. A ze szpitalem to kit. Niech poseł Dolata odpowie, kiedy oddadzą do użytku ten budynek. Bo na razie to tylko atrapa z zewnątrz. i jeszcze jedno - bez dobrych lekarzy i pielęgniarek mogą nawet pałac wybudować, a to nie będzie funkcjonowało. A z tego co słychać, to na razie pozbywają się co lepszych i mądrzejszych i są dobrzy tylko w opowieściach a nie czynach.

 • Link do komentarza Lipa i skandal piątek, 14 września 2018 19:13 napisane przez Lipa i skandal

  Pan Makohonski oddał mandat dla stołka. Teraz będzie powtórka ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane