piątek, 27 lipca 2018 10:10

Kot utknął w kanale wentylacyjnym

 

W piątkowy ranek gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie pracownicy odkryli uwięzionego kota.

Sytuacja miała miejsce 27 lipca, po godzinie 9:00, kiedy to jeden z pracowników Muzeum zauważył iż w kanale wentylacyjnym (w formie piwnicznej studzienki okiennej), znajduje się kot. Zwierzak przebywał tam najwyraźniej od dłuższego czasu, a najpewniej dostał się tam wpadając przez lukę w kratce zasłaniającej kanał. W efekcie nie mógł się wydostać na zewnątrz.

Strażacy wezwani na miejsce, po rozeznaniu sytuacji - krata była mocno przytwierdzona - zdecydowali o próbie wydostania czworonoga przez okno piwniczne. Jak się okazało, kot był na tyle wykończony, że praktycznie nie stawiał oporu i po wyciągnięciu go na zewnątrz, nawet nie próbował się wydostać z koca, w który go owinięto. Prawdopodobnie zostanie przekazany do schroniska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane