sobota, 21 lipca 2018 09:53

Gnieźnieńscy strażacy pojechali ratować lasy w Szwecji

 
Gnieźnieńscy strażacy pojechali ratować lasy w Szwecji źródło: KW PSP

W piątkowe, późne popołudnie z Poznania wyruszyło 65 strażaków i 20 samochodów z kilku jednostek wielkopolskich, które zostały zadysponowane do ww. kraju.

W piątkowe południe do Stanowiska Kierowania gnieźnieńskiej komendy dotarła informacja o konieczności zadysponowania zastępów miejscowej jednostki do gaszenia pożarów w Szwecji. W kraju tym od kilku dni trwają już rozległe pożary lasów i jego władze poprosiły kraje unijne o pomoc w ich gaszeniu. Wśród krajów, które odpowiedziały na apel, jest także Polska, a właśnie w piątek ogłoszono mobilizację ratowników i wyznaczono miejsce koncentracji w Poznaniu.

Z Gniezna około 15:00 wyruszyły dwa zastępy wraz z przyczepą oraz sześcioosobową obsadą. Wejdą oni w skład 140-osobowej ekipy z Polski, która wyjechała do Szwecji, w tym z 15 powiatów województwa wielkopolskiego: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, kaliskiego, kolskiego, konińskiego, kościańskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, pilskiego, pleszewskiego, poznańskiego, tureckiego oraz wolsztyńskiego. 

W nocy z piątku na sobotę strażacy przepłynęli promem ze Świnoujścia do Trelleborga w Szwecji, a cała akcja planowana jest na okres 14 dni.

źródło: KW PSP w Poznaniu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane