czwartek, 19 lipca 2018 14:00

Pojawiła się kontrkandydatka dla wójta Gminy Gniezno?

 
Pojawiła się kontrkandydatka dla wójta Gminy Gniezno? archiwum redakcji

Czy sprawujący od lat władzę w Gminie Gniezno Włodzimierz Leman będzie musiał się nastawić na wyborczą batalię o swoje stanowisko? Są przesłanki, które mogą na to wskazywać.

Od pewnego czasu wśród nazwisk, które przewijają się w temacie wyborczym, w kontekście Gminy Gniezno coraz częściej wymieniana jest Maria Suplicka. Szczególnie można to było zauważyć w trakcie lipcowego spotkania z mieszkańcami w Szczytnikach Duchownych, gdzie omawiana była (dość gorąco) kwestia budowy nowego przedszkola w tej wsi. Obecna na tym zebraniu Maria Suplicka zabrała stanowczy głos w kilku kwestiach, zwracając się bezpośrednio do wójta Włodzimierza Lemana. Obecni na spotkaniu dziennikarze odnieśli wrażenie iż obecna etatowa członkini Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, może wystartować w wyborach samorządowych na wójta Gminy Gniezno. 

Zainteresowana, zapytana przez nas o tę kwestię nie potwierdziła tej informacji, ale przyznała iż w chwili obecnej czeka (jak wszyscy inni potencjalni kandydaci) na wyznaczenie terminu wyborów samorządowych, co będzie mogło mieć wpływ na dalsze decyzje. Gdyby jednak tak się stało, Maria Suplicka, jako członkini Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska, startowałaby z koalicji wyborczej Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe.

Przypomnijmy iż w trakcie poprzednich wyborów samorządowych, Włodzimierz Leman (PSL), który sprawuje funkcję wójta Gminy Gniezno nieprzerwanie od 2002 roku, zmierzyć się musiał z dwoma kandydatami. Pierwszym z nich był Marcin Makohoński, kandydat PiS, który zebrał 985 głosów, a drugim Henryk Kryściak z KW Przyjazna Gmina Gniezno, który zebrał 858 głosów. Na Włodzimierza Lemana głosy oddało 2024 mieszkańców, a więc ponad 52% głosujących. Widząc jednak bardzo negatywne nastawienie mieszkańców uczestniczących w spotkaniu w Szczytnikach Duchownych, do pomysłu przedstawionego przez Włodzimierza Lemana, można stwierdzić iż każdy silny kontrkandydat może zagrozić obecnemu włodarzowi. Według naszych informacji, obecny wójt zamierza ponownie ubiegać się o to stanowisko. 

27 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca gminy wtorek, 04 września 2018 12:08 napisane przez wyborca gminy

  Czasy gminnych sołtysów powoli powinny odchodzić do lamusa. Na czele gminy także zwanej wiejską powinni stać nowi ludzie i podejmować nowe wyzwania. Tam rolników jest jak na lekarstwo, za to jest coraz więcej mieszkańców Gniezna, którzy cenią sobie świeże powietrze, spokój i porządek. Tym ludziom należy się zdecydowanie więcej, niż budowa kolejnych wiejskich świetlic!

 • Link do komentarza tola wtorek, 04 września 2018 00:34 napisane przez tola

  Powinien ktoś zająć jego miejsce. Zero kultury i kreatywności. Taki prowincjonalny prostaczek (identyczne są te Panie urzędniczki, przyjęte za kury, jaja i rodzinne poparcie). Przykładowo o swoim pracowniku z gospodarstwa rolnego mówi parobek (gdzie my żyjemy), a przy stole je tak jakby robił to na czas. Szkoda słów.

 • Link do komentarza Sopel środa, 29 sierpnia 2018 18:31 napisane przez Sopel

  To ile jeszcze wójt będzie na swoim wygodnym stanowisku może wreszcie sam odejdzie na emeryturę za mało jeszcze ma kasy

 • Link do komentarza do ToJa sobota, 11 sierpnia 2018 16:59 napisane przez do ToJa

  To w takim razie na właściwego kandydata musimy jeszcze poczekać.

 • Link do komentarza ToJa poniedziałek, 23 lipca 2018 22:57 napisane przez ToJa

  Na stanowisku wojta potrzebna jest zmiana. Potrzebujemu gospodarza ktory bedzie mial pomysl i polot, checi oraz zapal do dzialan. Czlowiek ktory zmobilizuje podleglych pracownikow do efektywnej pracy. Ktos kto nie klepie stolka w sld czy psl i swoimi "ziomkami" nie bedzie zapelniac gminnych stanowisk.

 • Link do komentarza mieszkaniec gminy poniedziałek, 23 lipca 2018 15:41 napisane przez mieszkaniec gminy

  Możecie sobie pisać co chcecie na kandydatkę, ale każdy nowy będzie lepszy od dotychczasowego. Inne spojrzenie na gminę, która dawno przestała byc wiejską, a jest zbiorem osiedli podmiejskich. Ludzi, którzy mają w nosie wiejskie świetlice i takie tam inne wsiowe zapatrywania.. z szacunkiem dla rolników,ale oni też muszą liczyć się z tym, że gmina zmienia oblicze. Popieram zmiany!

 • Link do komentarza proste poniedziałek, 23 lipca 2018 11:13 napisane przez proste

  Po ostatniej akcji z dziennikarzami "nasłanymi" na Prezydenta Budasza od razu wzrosła wiarygodność opinii Pana Lubbe. Na pewno zagłosuję na kandydata rekomendowanego przez tego Pana. Już lepszej reklamy Pani Maria nie mogła sobie wymarzyć.

 • Link do komentarza Do Sroka niedziela, 22 lipca 2018 10:39 napisane przez Do Sroka

  W Szczytnikach też jej nie widzieliśmy. O przepraszam. Była na ostatnim zebraniu o przedszkole. Próbowała coś powiedzieć i jak już ją dopuszczona do słowa to drżącym głosem zadała dwa pytania wójtowi z czego jedno padło już wcześniej od Pana siedzącego w drugim rzędzie. I tyle zaistniała przyszła Pani Wójt.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 20 lipca 2018 21:12 napisane przez Stefan

  Malkontent, a PKS ma w nazwie wiejskie?
  Nie tak jeszcze dawno MPK kursowało do Jankowa Dolnego, Strzyżewa czy Pyszczyna.

 • Link do komentarza Leon piątek, 20 lipca 2018 19:16 napisane przez Leon

  Do "z Osiniec" a co ci po kojarzeniu tej pani? Ważne, że kobieta zna się na samorządzie, ma nowe spojrzenie i przewietrzy skostniałą gminę. Ma mój glos

 • Link do komentarza sroka piątek, 20 lipca 2018 17:13 napisane przez sroka

  bo ta pani nie jest z Osińca,

 • Link do komentarza moher piątek, 20 lipca 2018 16:58 napisane przez moher

  Włodek, kończ Waść, stary już jesteś i możesz nie dojechać do końca kadencji, jak również ZSL .

 • Link do komentarza Z Osiniec piątek, 20 lipca 2018 15:24 napisane przez Z Osiniec

  Kim jest ta Pani? Ponoć mieszka w naszej wsi a jakoś nic o niej nie słychać. Od kiedy mamy nową sołtyskę jestem na każdym zebraniu a Pani nie kojarzę.

 • Link do komentarza Malkontent piątek, 20 lipca 2018 15:04 napisane przez Malkontent

  Do Stefan: MPK ma w nazwie Miejskie. Trzeba było się budowac w Gnieźnie a nie na "Wygnajewie" z pretensjami, że nie ma autobusu miejskiego, odśnieżanych ulic, oświetlenia, przedszkoli, itp. Chciało się taniej, to trzeba cierpieć i dojeżdżać wąskimi drogami do miasta i korzystać z PKS.

 • Link do komentarza ZZZ piątek, 20 lipca 2018 14:52 napisane przez ZZZ

  Aby można było mówić o nowym Wójcie, to najpierw trzeba zmobilizować nieco inny elektorat niż zawsze, aby wziął czynny udział w wyborach. Inaczej będzie jak zwykle.

 • Link do komentarza a1rh- piątek, 20 lipca 2018 13:43 napisane przez a1rh-

  Bardzo dobrze, że otwiera się szansa na zakończenie lemanizmu, gigantomanii i nepotyzmu w gminie, wyrzucania publicznych pieniędzy na obiekty typu świetlice wiejskie i pełnowymiarowa hala sportowa, w których nic się nie dzieje. To wszystko dla wybranych z Piekar i Zdziechowy i ku tzw. chwale. Czas najwyższy, by gminą rządził wójt nowoczesny, światły, innowacyjny, wójt na miarę XXI wieku, który wykorzysta potencjał, jaki daje bezpośrednie sąsiedztwo Gniezna. Mam nadzieję, że wkrótce nadejdzie koniec peeselowskiej epoki "wicie, rozumicie", a cała ta formacja mająca zeteselowskie korzenie, pełna koligacji i dziwnych powiązań przejdzie do politycznego niebytu. Sądzę, że ci mieszkańcy, którzy postanowili zbudować swoje domy w gminie i są bardzo mocno rozczarowani obecną, od 16 lat tą samą władzą, włączając w to bez mała etatowych wielokadencyjnych radnych, poprą potencjalną kandydatkę na wójta, by w tym upatrywać tej jedynej w obecnej chwili szansy na odsunięcie od władzy wójta Lemana i jego ekipy.

 • Link do komentarza ? piątek, 20 lipca 2018 13:24 napisane przez ?

  I może Pani wójt nawiąże ściślejszą współpracę z nowym Prezydentem miasta

 • Link do komentarza Stefan piątek, 20 lipca 2018 11:58 napisane przez Stefan

  Może wreszcie z nowym Wójtem uda się by MPK jeździło na terenie gminy, a nie ten (pi, pi, pi... ) PKS.

 • Link do komentarza Z Jankowo Dolne piątek, 20 lipca 2018 10:13 napisane przez Z Jankowo Dolne

  Ada sama przyznajesz, że dotychczasowy wójt, to zło, więc dlaczego nie wybrać nowej młodszej, prężnej osoby, która ma wizję innego rozwoju gminy? Dla wyjaśnienia - zło jest złem i nie ma mniejszego zła. Poprzemy nową kandydatkę.

 • Link do komentarza Lullaby piątek, 20 lipca 2018 09:05 napisane przez Lullaby

  Zgadzam się z Panem Jerzym. Spokojna. A nawet bardzo spokojna. Można to było zauważyć na spotkaniu w Szczytnikach kiedy to kilkakrotnie próbowała coś powiedzieć czy zadać pytanie Wójtowi i za każdym razem miała problem z dojściem do głosu. Inne osoby bez ambicji wyborczych łatwiej wyrażały swoją opinię. Powiedziała co chciała, bo w końcu kto,ś zwrócił uwagę, aby dopuścić do głosu "tą Panią", bo chce coś powiedzieć.

  Czy jest spoza układu? Jakiego układu? Pani Mara jest mocno związana ze Starostwem.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane