sobota, 14 lipca 2018 08:58

Sześć osób podtrutych czadem

 
Sześć osób podtrutych czadem źródło: OSP Witkowo

W piątkowy wieczór służby zostały powiadomione o zatruciu tlenkiem węgla, do którego miało dojść w Ruchocinku w gminie Witkowo.

Zdarzenie miało miejsce 13 lipca, około godziny 21:20, kiedy to dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został powiadomiony o sześciu osobach, które miały zatruć się tlenkiem węgla w jednym z domów w Ruchocinku.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Witkowo oraz JRG Gniezno. Strażacy z ochotniczego zastępu, po dotarciu na miejsce i upewnieniu się iż wszyscy opuścili budynek, w aparatach oddechowych weszli do mieszkania. Przybyły zespół ratownictwa medycznego zajął się poszkodowanymi, którzy zostali na miejscu przebadani. Jednocześnie strażacy dokonali przeszukania budynku - okazało się iż przyczyną podtrucia była tzw. cofka z pieca. W związku z tym mieszkanie zostało przewietrzone, a po upewnieniu się przez aparaturę kontrolną, dopuszczone do użytku - nikt z mieszkańców ostatecznie nie wymagał hospitalizacji. 

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane