czwartek, 07 listopada 2013 23:49

Próbował zapłacić za zakupy fałszywym banknotem

 

W jednym z gnieźnieńskich sklepów 48-latek próbował zapłacić w sklepie spożywczym fałszywym banknotem o nominale 50 złotych.

Wspomniane zdarzenie miało miejsce 2 listopada 2013 roku około godziny 8 w Gnieźnie. Do jednego ze sklepów spożywczych wszedł mężczyzna, zrobił zakupy, po czym próbował za nie zapłacić fałszywym banknotem 50-złotowym. Sprzedawczyni zorientowała się, że jest to fałszywka, i wezwała policję.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy okazało się, iż to nie pierwsza wizyta 48-latka w tym sklepie. Dwa dni wcześniej za zakupiony towar zapłacił on bowiem fałszywym banknotem 50-złotowym. Czynność ta została zarejestrowana przez sklepowy monitoring. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kilka falsyfikatów o różnych nominałach. 48-latek usłyszał już zarzuty wprowadzania do obiegu fałszywego środka płatniczego.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane