sobota, 26 sierpnia 2017 13:33

Ruszyli wspólnie sprzątać park

 
Ruszyli wspólnie sprzątać park fot. Rafał Wichniewicz

We wczesny sobotni ranek, kilkudziesięciu mieszkańców Gniezna zdecydowało się wyruszyć na wspólne sprzątanie Parku Trzech Kultur.

Dokładnie w dwa tygodnie po tym, kiedy oczom gnieźnian ukazał się obraz zniszczeń wywołanych przez nawałnicę z 11 sierpnia, w zieleńcu przy ul. Roosevelta zaryczały silniki pił łańcuchowych oraz ciągników, które wywoziły na przyczepkach sterty połamanych w trakcie wichury gałęzi, pni oraz sterty opadłych liści.

W akcję zaangażowało się kilkudziesięciu ochotników z Magistratu, Miejskiego Ośrodka Kultury, kilku radnych miejskich oraz liczne grono gnieźnieńskich Królewskich Morsów, którzy zdecydowali się wspólnymi siłami wziąć udział w sprzątaniu parku.

W działaniach tych wspierali wszystkich pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej, którzy przy pomocy pił cięli grube konary na mniejsze fragmenty, ułatwiające ich przeniesienie i ułożenie na stercie. Stąd też były one ładowane do kontenerów i na przyczepki, które systematycznie wywożone były poza teren parku.

Pierwsi ochotnicy pojawili się jeszcze przed 8:00 rano, dzięki czemu bardzo szybko udało się oczyścić każdy kolejny fragment parku - poczynając od jego wejścia od strony ul. Roosevelta, poprzez plac zabaw, aż po okolice stawku. Dla wszystkich uczestników akcji zapewniono posiłki regeneracyjne, dzięki czemu sił starczyło także na kolejnych kilka godzin pracy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Królewskie Morsy Gniezno poniedziałek, 28 sierpnia 2017 17:23 napisane przez Królewskie Morsy Gniezno

  @Teodor - tak Prezydent był obecny na miejscu. Targał gałęzie i pniaki na równi z innymi :)

 • Link do komentarza Alicja niedziela, 27 sierpnia 2017 21:10 napisane przez Alicja

  DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA :)

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 27 sierpnia 2017 09:00 napisane przez Ja_Jestem

  Absolutnie nie mam pojęcia, jak wygląda sprawa z alimenciarzami. Ich zaległości rosną, a rąk do pracy potrzeba. Tak więc dziwię się, że jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł i nie wykorzystał tej grupy ludzi nic nierobiącej. Z drugiej strony, inicjatywa jak została podjęta przez grupę ludzi sprzątających park trzech kultur, zasługuje na słowa uznania, jak i gratulacje za pomysł. Brawa dla gnieźnieńskich morsów.

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler sobota, 26 sierpnia 2017 20:59 napisane przez Wesoły Kawaler

  No i fajno. Nie wiem, czy dobrze widzę, ale nawet "Kamikaze" z naszej parowozowni się udzielał. Tak trzymać. Szkoda, że to nagłośnione nie było, pewnie więcej ludzi, by przylazło.

 • Link do komentarza wielkopolanka sobota, 26 sierpnia 2017 17:31 napisane przez wielkopolanka

  wszystko pięknie, szkoda, tylko, że mieszkańcy sami z siebie nie doszli i nie pomagali....

 • Link do komentarza Pawel sobota, 26 sierpnia 2017 14:54 napisane przez Pawel

  Super ludzie. Podziwiam

 • Link do komentarza Teodor sobota, 26 sierpnia 2017 13:58 napisane przez Teodor

  Podobno prezydent też był sprzątać, czy to prawda?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane