środa, 14 czerwca 2017 15:02

III LO wygrywa szkolną edycję BrainOn

 
III LO wygrywa szkolną edycję BrainOn fot. Rafał Wichniewicz

W środowe przedpołudnie w eSTeDe odbyła się pierwsza edycja tytułowego quizu z wiedzy, zorganizowana dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowały reprezentacje ośmiu szkół.

Rozgrywki, których nazwę w wolnym tłumaczeniu można opisać jako "włącz mózg", tradycyjnie odbywają się w pubie Dziupla. Tam, co tydzień gromadzą się ci, którzy chcą spróbować swoich sił, posiadając jakąkolwiek wiedzę. O czym? Dosłownie o wszystkim. Literatura, historia, technika, gry, matematyka, sport itp. Siła rozgrywek tkwi w grupie i burzy mózgów nad kolejnymi zadaniami, jakie są zadawane uczestnikom. Tym razem jednak organizatorzy postanowili wyjść z tym pomysłem dalej i do udziału zaproszono uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. 

Pierwsze tego typu zmaganie miało niejako przedwakacyjny akcent, dlatego - jak można było się przekonać - wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, który udzielał się w trakcie całego wydarzenia. Do BrainOn zdecydowało się zgłosić osiem szkół z Gniezna i powiatu, które postanowiły wystawić swoje - jak można mniemać - najlepsze reprezentacje. Zasady gry są proste - po zatrzymaniu kręcącego się koła, strzałka wskazuje wybrany temat. Następnie komputer losuje dwie drużyny, których przedstawiciele zasiadają na scenie przodem do widowni. W tym czasie za nimi wyświetla się pytanie, na które odpowiadają wszystkie drużyny, a następnie zbierane są odpowiedzi. Po tym dwaj pozostający na scenie mogą zobaczyć pytanie i odpowiedzieć na nie jak najszybciej - kto pierwszy (i poprawnie), ten zdobywa dodatkowe punkty dla swojej ekipy. 

Czy na szkolnym BrainOn było łatwo? Jak można było się przekonać, wiedza, którą uczniowie zdobywają na lekcjach, na pewno się przydawała, ale też bezcenne mogły być w tym momencie zainteresowania czy znajomość Gniezna. Zdarzały się jednak pytania, które sprawiały trudności, ale nawet tzw. "strzelanie" (o ile było celne), mogło pozwolić na zdobycie kolejnych punktów.

Tym samym pierwszy, szkolny BrainOn okazał się zwycięski dla przedstawicieli III Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, a trzecie I LO. Następnie byli ZSP nr 2, II LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP Witkowo. Zwycięzcy mogli liczyć na puchar Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego, a wszyscy uczestnicy - na pamiątkowe nagrody.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane