piątek, 16 czerwca 2017 08:11

Truskawkowe pole ponownie zagości przed Starostwem

 
Truskawkowe pole ponownie zagości przed Starostwem fot. Magdalena Wardęcka

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy z Centrum Kultury Scena to Dziwna organizuje „Truskawkowe pole”.

W dniach od 21 do 23 czerwca przed Starostwem Powiatowym w Gnieźnie będzie można kupić truskawki od producentów z powiatu. Podczas inauguracji, która odbędzie się w środę 21 czerwca od godziny 10:00 do 15:00, na przybyłych czekają dodatkowe atrakcje. – Jest to trzecia edycja tego przedsięwzięcia, w którym eSTeDe pełni taką rolę logistyczną i wspierającą. Osobiście cieszę się, że taka inicjatywa dotycząca lokalnych producentów po raz kolejny się odbywa, ponieważ jest to święto truskawki i targów wiejskich, a rolnicy mogą sprzedać swoje produkty – mówił dyrektor Centrum Kultury eSTeDe, Grzegorz Reszko.

Tegoroczne „Truskawkowe pole” przebiegać będzie pod hasłem „miodem płynące i dużo więcej”, a to oznacza, że na targowisku przed starostwem zakupić będzie można nie tylko truskawki. – Staramy się co roku tę akcję poszerzać i promować zdrową żywność oraz rolnictwo, sadownictwo i ogrodnictwo w powiecie gnieźnieńskim. W trzeciej edycji będą truskawki, miód i produkty pochodzące z koziego mleka, także produktów z ekologicznych upraw warzyw – mówił wicestarosta Jerzy Berlik.

Podczas inauguracji „Truskawkowego pola” będzie można spróbować potraw z truskawkami, które przygotują uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Natomiast w czwartek 22 i piątek 23 czerwca zapraszamy od godziny 8:00 do 14:00. - Będzie promowała się też grupa producencka z Kłecka „Chrobry”, która będzie sprzedawała swoje wyroby, jak również przeprowadzi degustację swoich produktów, głównie ogórki gruntowe, papryki – mówił Janusz Winiarski, kierownik biura do spraw rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Zapraszamy pod Starostwo Powiatowe od 21 do 23 czerwca.

7 komentarzy

 • Link do komentarza fuzzy piątek, 16 czerwca 2017 16:24 napisane przez fuzzy

  Zobacz na zdjęcie. Pomyśl kto jest szefową sanepidu. Taka mała gra w skojarzenia.

 • Link do komentarza monia piątek, 16 czerwca 2017 13:51 napisane przez monia

  tu przynajmniej można liczyć na truskawki, bo w ubiegłym roku pojechaliśmy na to słynne truskawisko do Czerniejewa to w zasadzie nie było w czym wybierać

 • Link do komentarza Polak piątek, 16 czerwca 2017 13:48 napisane przez Polak

  BRAWO !!! Polskie owoce i warzywa najlepsze na świecie !!!

 • Link do komentarza tomek piątek, 16 czerwca 2017 11:59 napisane przez tomek

  zapoznaj się z zasadami własnej produkcji, a potem zabieraj głos

 • Link do komentarza Ja_Jestem piątek, 16 czerwca 2017 11:30 napisane przez Ja_Jestem

  Ciekawe co na to sanepid, czy wymienione wyroby z owoców, jak i wspomnianego miodu...... będą zgodne z obowiązującymi przepisami o bezpiecznej żywności, oraz czy osoby je wykonujące będą miały wykonane badania przewidziane przez sanepid?

 • Link do komentarza Ala piątek, 16 czerwca 2017 11:02 napisane przez Ala

  Targowisko w Gnieźnie też się zwija o 15:00 i jakoś nikt nie narzeka, że musi wziąć urlop na zakupy pietruszki.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 16 czerwca 2017 09:27 napisane przez Gnieźnianin

  Fajna sprawa, szkoda tylko,że na te atrakcje trzeba wziąć urlop.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane