poniedziałek, 12 czerwca 2017 12:10

Tegoroczny „Ekolider” jest z Trzemeszna

  mn
Tegoroczny „Ekolider” jest z Trzemeszna zdjęcie nadesłane

W piątek 9 czerwca br., przy Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Leśnictwa Las Miejski, posumowano kolejną edycję konkursu „Ekolider”. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły 23 placówki oświatowe z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego reprezentujące przedszkola oraz szkoły podstawowe i gimnazja.

- Idea konkursu bazuje na promowaniu właściwych postaw w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Chcemy w ciekawy oraz różnorodny sposób pokazać dzieciom i młodzieży, jak należy dbać o środowisko przyrodnicze. „Ekolider” przybiera więc wiele form i kategorii, w tym: odzysk surowców wtórnych, odzysk nakrętek od butelek PET, kronikę aktywności ekologicznej, pomoc zwierzętom leśnym, zbiórkę zużytych baterii oraz „ekolans”, czyli pomysł na propagowanie edukacji ekologicznej w społeczeństwie – dodaje starosta B. Tarczyńska.

W tegorocznej edycji przedsięwzięcia zebrano m. in. 91,3 tony surowców wtórnych i ok. 13 ton karmy dla zwierząt. Organizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno oraz Polski Związek Łowiecki.

Wyniki XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Ekolider”

Tytuł Ekolider
Przedszkole nr 1 Chatka Puchatka Trzemeszno.

Wyróżnienie
Przedszkole nr 14 Mali Piastowie w Gnieźnie;
Przedszkole nr 17 Piastowska Gromada w Gnieźnie.

Tytuł Ekolider
Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych;
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie.

Wyróżnienie
Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Gnieźnie;
Zespół Szkolno – Gimnazjalny im. ks. Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych;
Gimnazjum w Trzemesznie.

Tytuł Mecenasa Przyrody 2017
Bartosz Krąkowski;
Zbigniew Bręklewicz;
Stowarzyszenie Wędkarskie „ZŁOTY LIN”.

Konkurs dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. „Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania przyjazne środowisku na terenie powiatu gnieźnieńskiego”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane