środa, 10 maja 2017 09:27

Straż pożarna okiem młodych plastyków

 
Straż pożarna okiem młodych plastyków fot. Rafał Wichniewicz

W miniony wtorek ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, który zorganizowany został z okazji 25 lat Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsze prace trafią do dalszych eliminacji.

Powiatowy etap XIX edycji ogólnopolskiego konkursu, przebiegał pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Zaadresowany był do różnych grup wiekowych. Pomysłowość wykonania prac była zaskakująca dla samych organizatorów: - Mimo iż straż pożarna kojarzy się przede wszystkim z pożarem, to jednak dzieci przygotowały całe spektrum działań, jakich się podejmujemy. Było ratownictwo wodne, sytuacje z uwięzieniem pod lodem, koty na drzewie, a niektóre prace były wykonane w formie plakatów czy komiksów. Różne były też metody wykonania. Widać iż dzieci mają świadomość z czym strażacy mają do czynienia - mówił st. kpt. Mariusz Dębski, komendant gnieźnieńskiej Straży Pożarnej.

Do konkursu zgłoszonych zostało 47 prac, spośród których jury wybrało 11 najlepszych. W grupie wiekowej od 6 do 9 lat najlepsze prace zaprezentował Jakub Melewski, Filip Antkowiak i Artur Szulc, a wyróżnienie otrzymał Piotr Malinowski. W kategorii 10 do 13 lat nagrody otrzymała Weronika Rynarzewska, Kornelia Szeląg, Aleksandra Kowalska, a wyróżnienie Dagmara Grzywnowicz. W trzeciej grupie wiekowej od 14 do nieukończonego 18 roku życia wyróżniono prace Hanny Stępień, Julii Jakubowskiej i Gabrieli Starosty.

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, ale dla każdego uczestnika przewidziano także upominki. To jednak nie jest koniec konkursu: - Prace zakwalifikowane jako najlepsze przechodzą do etapu wojewódzkiego i jeśli tam zostaną docenione, będą brały w konkursie centralnym - mówił Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane