Jesteś tutaj:Blogi Wielka choroba chrześcijan
czwartek, 02 czerwca 2022 11:03

Wielka choroba chrześcijan

  Dobra Dusza

Główna choroba naszego społeczeństwa tkwi w tym, że utraciło ono zmysł rzeczy Bożych. Ludzkość nie chce znać Chrystusa, nie pragnie Go miłować, lęka się Go i trzyma z daleka od Niego. Ludzie stoją w bardzo dalekiej odległości od Boga próbując wieść rodzinne życie, ale bez Niego.

Przeciętny człowiek często mówi w swych myślach: Boże nie zbliżaj się do mnie, nie przystępuj do mojej rodziny, nie przemawiaj do mnie. Woli unikać Bożego wzroku i ośmiesza się wymagając od Boga większej życiowej swobody. Współczesny człowiek lęka się, by Jezus nie stał się bardziej wymagający i nie ograniczał źle przez człowieka pojmowanej ludzkiej wolności. Dzisiaj widać tę duchową ułomność jeszcze bardziej, kiedy kościoły pustoszeją, ludzie się nie modlą, nie ma powołań kapłańskich, a samozwańczy ateiści wyśmiewają praktykujących katolików. Zaraza awersji do życia duchowego, lekceważenie do oddawania czci Sercu Jezusowemu i poddaniu się Niepokalanej rozpleniła się na wiele dziedzin życia społecznego.

Jak leczyć tę chorobę?

Przede wszystkim trzeba jasno przyznać, że człowiek sam wznosi mur nieprzebyty między sobą a Bogiem. Odsuwając od domowego, rodzinnego ogniska owo Jezusowe Serce pełne dobroci, człowiek skazuje się na cierpienie i życie bez miłości. Bo dzisiejsze pojęcie miłości to zaledwie okruchy przyjaźni i serca, które zasypane codzienną grzesznością przestaje być fundamentem naszego Bożego istnienia. Cała nasza istota tak naprawdę łaknie Boga. A sens życia każdego człowieka należy widzieć w najświętszej Rodzinie - to jest w odbudowaniu świętej Rodziny, do której trzeba powrócić i która winna być źródłem życia oraz pierwszą szkołą każdego dziecka. To jest zadanie na dzisiejsze czasy, na tę pustkę duchową, na naszą uśpioną tęsknotę Boga i powrót do normalności w życiu. To wielkie dzieło nie jest trudne do zrealizowania, bo tak naprawdę nie ma w ciągu dnia minuty, nie ma w ciągu całego życia chwili, w której moglibyśmy obejść się bez Boga. Jeśli nam potrzeba Boga w świątyniach, to niemniej potrzeba nam Boga w domach naszych.

Wielki czas, byśmy wyszli z tej nieszczęsnej anemii serca, z tej wielkiej choroby, rozpanoszonej wśród większości chrześcijan, których domy są ciągle zamknięte dla prawdziwej miłości. Przecież nie w kościołach żyjemy, nie w kościołach cierpimy, i umieramy. Teraz jest czas, by otwierać nasze domy jako schronienie miłości wśród rozpętanej przeciwko Jezusowi burzy nienawiści. Bóg pragnął, by Jezus królował wśród najbiedniejszych, aby ta rzesza, która cierpi i płacze, łaknąc prawdy i sprawiedliwości, nauczyła się wierzyć, wielbić, ufać i miłować.

Bądźmy logiczni w naszej wierze, bądźmy szczerzy sami ze sobą i jako katolicy powinniśmy głośno myśleć przynajmniej we własnym domu i wołać całą duszą: „Vivat Rex in aeternum - Niech żyje Król na wieki!”.

Odkąd Król zasiadł wśród rodziny, żaden z jej członków nie cierpi już sam, tym cierpieniem samotnym, które przygniata i zabija….Naprawiajmy więc nasze życie, poczynając od siebie samych. Miłujmy Jezusa miłością gorejącą, prawdziwym szałem Bożym oficjalnie i społecznie uznając najwyższej władzy (intronizacja) Serca Jezusowego nad każdą rodziną chrześcijańską.

W niedzielę, 05.czerwca o godz.16.00 przy pomniku Opatrzności Bożej modlić się będziemy różańcem za rodziny z Gniezna i z Polski, o moralne i duchowe nawrócenie się.

11 komentarzy

 • Link do komentarza pozbawiony złudzeń czwartek, 21 lipca 2022 00:18 napisane przez pozbawiony złudzeń

  "te resztki co chodzą do kościoła są od Boga daleko"????? No naprawdę. ONI są najbliżej bo jeszcze chcą, mimo tych wszystkich dowodów że Boga w murach nie ma. Kler, biskupi i cała górka pokazała, że ON jest ale nie w Kościele. Jest w sercach tych resztek. No ale skoro wy wiecie lepiej to gratulacje. Ja się cieszę.

 • Link do komentarza senior środa, 29 czerwca 2022 17:00 napisane przez senior

  Potrzebuje Pan modlitwy i jako katolik zapewniam panu to. Może jeszcze uda się odwrócić kartę i nie zejdzie Pan po śmierci do Hadesu?

 • Link do komentarza Kris środa, 22 czerwca 2022 21:09 napisane przez Kris

  Panie Senior proszę podać tekst ze Słowa Bożego gdzie Chrystus powiedział coś o nieśmiertelności duszy . Niech się pan nie podpiera ludzkimi dyrdymałami . Ludzie mają swoje myśli oparte na emocjach i oszustwach . Słowo Boże jest nieomylne . Proszę cytować ze Biblii. Z ksiąg NATCHNIONYCH PRZEZ JEZUSA .

 • Link do komentarza Kris środa, 22 czerwca 2022 20:58 napisane przez Kris

  Panie Senior księgi machabejskie są nie natchnione to takie bajki napisane przez ludzi bez natchnienia Ducha Chrystusa .Księga Machabejska znajduje się tylko w katolickim wydaniu Biblii tak zwana 1000 latka z Denona aby kulawo podeprzeć bajki o czyśćcu Czyśćciec nie jest nawet dogmatem kościoła katolickiego . . A te alegorie ? To naciąganie i ogłupianie . Nie ma stanu egzystencji po śmierci człowieka .
  „Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem (…). Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości”
  Biblia określa stan śmierci jako sen. „Nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli” (listy apostoła Pawła: I Tes. 4,13, por. I Kor. 15,19-20).

 • Link do komentarza senior sobota, 18 czerwca 2022 23:00 napisane przez senior

  Panie Kris, jeśli chce Pan dyskutować na jakikolwiek temat, to najpierw się Pan przygotuj. Bo z laikami, takimi, jak Pan nie da się rozmawiać. https://egzorcyzmy.katolik.pl/biblia-o-czyscu/

 • Link do komentarza Kris piątek, 17 czerwca 2022 08:01 napisane przez Kris

  Nie ma czegoś takiego jak wieczne męki panie senior. To wymysł diabła . Nie ma czyśćca . Niech pan weźmie Pismo święte i znajdzie mi to w Biblii . Albo niech pan zamilknie i nie rozpowiada kłamstw.

 • Link do komentarza senior wtorek, 14 czerwca 2022 13:42 napisane przez senior

  Oj panie Kris, po co to Panu? Skazuje się Pan dobrowolnie na wieczne męki po śmierci.

 • Link do komentarza Kris wtorek, 07 czerwca 2022 09:39 napisane przez Kris

  Główna choroba naszego społeczeństwa jest kościół katolicki i jego system walczący ze Słowem Bożym . Podeptał prawa Boże zamienił Boży siódmy dzień tygodnia ( Sobota) na ludzki dzień pogańskiego boga słońca. Wciska ludziom bajki o piekle i czyśćcu . Fałszywie podaje charakter Boga naszego kochanego Ojca i jego Syna Jezusa . Straszy wiecznymi mękami w piekle ... Co to za boga oni mają ? To sadysta który bedzie męczył przez wieczność ludzi za kilka lat życia na ziemi. Kościół katolicki jest kłamcą i ma ojca szatana. Bóg jest kochającym Ojcem który pragnie naszego szczęścia , oddał Syna żeby nas ratować . Ludzie kościół to kłamca uciekajcie z niego aby nie dosięgła was jego hańba . Czytajcie Biblię tam jest prawda .

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 06 czerwca 2022 20:07 napisane przez Stefan

  Nie sądzę aby rzekoma nienawiść, o której tu mowa była kierowana do Jezusa. Ona, jak już to jest kierowana wobec tych, którzy mienią się reprezentantami Boga na ziemi, czyniąc się autorytetami moralnymi i kierownikami. Tyle tylko, że ich świadectwo jest zbyt często przeciwieństwem tego czego uczył Jezus. Ludzie sami z siebie nie odchodzą, bo im sie Jezus przestał podobać. Odchodzą, bo brak jest wiarygodności w kościele, a próby odzyskania zaufania sprowadzają się głównie do straszenia. To nie zadziała. Trzeba ludziom pokazać świadectwo miłości, a nie mieć pretensje i walić pałką.

 • Link do komentarza TomaszR niedziela, 05 czerwca 2022 17:29 napisane przez TomaszR

  zbliza sie ostatni wyklad ks czyzewskiego na temat prymasa wyszynskiego w semianrium-https://archidiecezja.pl/wyszynski-zapraszamy-na-ostatni-wyklad/ moze diecezja w koncu ujawni liste wspolpracownikow SB wsrod gnieznienskich ksiezy z IPN o ile takie osoby byly i czy pisaly tez donosy na prymasa 1000lecia

 • Link do komentarza Henryk piątek, 03 czerwca 2022 10:51 napisane przez Henryk

  Szczera prawda i trzeba dodać, ze nawet te resztki, co chodzą czasem do kościoła, to tak naprawdę od Boga sa daleko. Przykre.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.