Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
sobota, 22 lutego 2014 21:20

Młode gnieźnianki zmiotły poznanianki

Wysokie zwyciÄ™stwo na wÅ‚asnym parkiecie odniosÅ‚y mÅ‚ode koszykarki Startu SGB TS Basket Gniezno, które pokonaÅ‚y drużynÄ™ z Poznania.

23 lutego drużyna Startu SGB TS Basket podejmowaÅ‚a w hali II LO zespól Inei AZS II PoznaÅ„. Mecz odbyÅ‚ siÄ™ w ramach Wielkopolskiej Ligi MÅ‚odziczek Starszych. Pierwsze minuty należaÅ‚y do gnieźnianek, które objęły prowadzenie 6:0. ZmusiÅ‚o to trenera Inei AZS do wziÄ™cia przerwy. Nie przyniosÅ‚o to jednak poprawy gry przyjezdnych i gnieźnianki odjechaÅ‚y poznaniankom na 13 punktów (13:0). Pierwsze punkty drużyna z Poznania zdobyÅ‚a dopiero w 4 minucie meczu. Odpowiedź gnieźnianek byÅ‚a natychmiastowa i po minucie byÅ‚o już 21:2 dla TS Basket. Dwie minuty przed koÅ„cem pierwszej kwarty na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 29:5 dla Basketu Gniezno. Ostatecznie gnieźnianki zwyciężyÅ‚y w tej kwarcie w stosunku 38:7.

DrugÄ… kwartÄ™ ponownie lepiej rozpoczęły gnieźnianki, które odskoczyÅ‚y koszykarkom z Poznania na 39 punktów (46:7). W trzeciej minucie byÅ‚o już 54:9. Cztery minuty przed koÅ„cem tej kwarty byÅ‚o już 65:13 dla TS Basket, by drugÄ… kwartÄ™ zakoÅ„czyć wynikiem 74:15. Na poczÄ…tku trzeciej części meczu gnieźnianki odskoczyÅ‚y przyjezdnym na 67 punktów (82:15), a poznaniankom piÅ‚ka wyraźnie nie chciaÅ‚a w tym meczu wpaść do kosza. W poznaÅ„skiej drużynie byÅ‚o widać rozgoryczenie i oczekiwanie, by ten koszmar siÄ™ skoÅ„czy. Zawodniczki Basketu tymczasem skutecznie wybijaÅ‚y kolejne punkty. Trzecia kwarta zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ wynikiem 100 :23.

W ostatniej odsÅ‚onie nic siÄ™ specjalnego nie zmieniÅ‚o, poza tym, że gnieźnianki powiÄ™kszaÅ‚y stopniowo swojÄ… i tak już ogromna przewagÄ™. W 3 minucie byÅ‚o 104:25, co na standardy koszykówki jest wrÄ™cz deklasacja. Zawodniczki z Poznania przez kilka minut nie potrafiÅ‚y trafić do kosza, a od poczÄ…tku kwarty uczyniÅ‚y to tylko raz przy 10 punktach gnieźnianek. Konsekwencja podopiecznych Marka Szczepanowskiego sprawiÅ‚a, że za chwilÄ™ byÅ‚o już 116:25. W 7 minucie na tablicy wyników widniaÅ‚ wynik 118:31, a kibice żywioÅ‚owo reagowali po każdej udanej akcji TS Basket. Ostatecznie to jednostronne widowisko zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ wynikiem 130:34

Start SGB TS Basket Gniezno- Inea AZS II Poznań 130:34 (38:7: 36:8, 26:8, 30:11)

NajwiÄ™cej punktów: Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak- 25 punktów, Inea AZS II PoznaÅ„:  Natalia BagiÅ„ska- 10 punktów.