Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
środa, 27 kwietnia 2016 10:51

5 medali gnieźnieńskich karateków

mn

W minionÄ… niedzielÄ™ szeÅ›cioosobowa osobowa reprezentacja GKK Yoshitaka Dojo braÅ‚a udziaÅ‚ aż w dwóch turniejach Otwartych Mistrzostwach Kujaw i Pomorza w karate Shotokan i  IV Pucharze  Krajny i PaÅ‚uk w Karate WKF”.

Zawody odbyÅ‚y siÄ™ w Paterku, a w turniejach  udziaÅ‚ wzięło 335 zawodników reprezentujÄ…cych 27 klubów karate z terenu caÅ‚ej Polski. Zawodnicy gnieźnieÅ„skiej ekipy wywalczyli tym razem ogóÅ‚em 5 medali - jeden zÅ‚oty, jeden srebrny i trzy brÄ…zowe.

Wszyscy nasi karatecy zaprezentowali maksymalne zaangażowanie w swoich konkurencjach, ale na najwiÄ™ksze uznanie zasÅ‚uguje nasz debiutant - StanisÅ‚aw Andrzejewski. MajÄ…cy 8 lat zawodnik wywalczyÅ‚ w kumite brÄ…zowy medal, pokazujÄ…c niesamowitÄ… energiÄ™ wykonywanych technik. Dobry pokaz gry daÅ‚y także dynamiczne dziewczyny Nadia i Marta (8 i 9 lat) w kategorii biaÅ‚ych pasów . Mimo iż nie zdobyÅ‚y medali, pokazaÅ‚y super dynamiczne formy kata.

Nasi weterani w startach - Andrzej Rożak wywalczył złoto, Dawid Rybarczyk srebrny medal, a Mikołaj Koszela dwa brązowe w karate WKF i Shotokan w formach kata.