wtorek, 23 sierpnia 2022 11:54

Weekendowy turniej piłkarek ręcznych za nami

MKS PR
Weekendowy turniej piłkarek ręcznych za nami źródło: MKS PR

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, przeszedÅ‚ już do historii. Przez trzy dni na halÄ™ przy Sportowej 3, wróciÅ‚y emocje zwiÄ…zane ze szczypiorniakiem. W turnieju zmierzyÅ‚y siÄ™ dwie drużyny z PGNiG Superligi Kobiet – EKS Start ElblÄ…g, MKS PR Urbis Gniezno oraz Frankfuter HC na co dzieÅ„ grajÄ…cy na trzecim szczeblu rozgrywek w Niemczech.

W piÄ…tkowy wieczór tegoroczny beniaminek zmierzyÅ‚ siÄ™ z Frankfurterem HC. Od samego poczÄ…tku gnieźnieÅ„skie PszczóÅ‚ki kontrolowaÅ‚y przebieg meczu. Po pierwszej poÅ‚owie wynik wskazywaÅ‚ 18:11. Kolejne 30 minut byÅ‚o pokazem umiejÄ™tnoÅ›ci zespoÅ‚u gospodarzy. Pierwszy dzieÅ„ turnieju koÅ„czymy zwyciÄ™stwem MKS PR Urbis Gniezno – 32:22.

Drugi dzieÅ„ turnieju byÅ‚ swego rodzaju przedsmakiem spotkaÅ„ ligowych. Na parkiet wybiegÅ‚y drużyny, które spotkajÄ… siÄ™ podczas I serii PGNiG Superligi Kobiet: MKS PR Urbis Gniezno – EKS Start  ElblÄ…g. Spotkanie od samego poczÄ…tku byÅ‚o bardzo wyrównane. Genialny mecz w wykonaniu Dominiki Hoffmann, która broniÅ‚a bramki jak pracowita PszczóÅ‚ka. Do szatni zwyciÄ™sko schodziÅ‚a drużyna z ElblÄ…ga z wynikiem 13:14. Wielu Kibiców gnieźnieÅ„skiej drużyny podczas drugich 30 minut miaÅ‚o mocno podwyższone ciÅ›nienie. Pierwsze pięć minut byÅ‚o kompletnÄ… dominacjÄ… zespoÅ‚u goÅ›ci. Na tablicy widniaÅ‚ wynik 15:20. Po genialnej obronie rzutu karnego przez DariÄ™ KoniecznÄ…, PszczóÅ‚ki odzyskaÅ‚y moc i zaczęły odrabiać stracone punkty, by ostatecznie zakoÅ„czyć mecz wynikiem 24:23.

W niedzielne przedpoÅ‚udnie wiadome byÅ‚o, że zwyciÄ™zcÄ… turnieju zostaÅ‚a drużyna z Gniezna. Walka o 2 i 3 pozycjÄ™ toczyÅ‚a siÄ™ pomiÄ™dzy zespoÅ‚em Frankfurter HC, a EKS Start ElblÄ…g. ZespóÅ‚ zza zachodniej granicy wysoko postawiÅ‚ poprzeczkÄ™ i mocno walczyÅ‚ o każdy punkt. Genialnie zaprezentowaÅ‚ siÄ™ nowy nabytek zespoÅ‚u z ElblÄ…ga – Costa Juliane. Ostatecznie spotkanie zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ wynikiem 27:22. Tym samym EKS Start ElblÄ…g zajÄ…Å‚ 2 miejsce, a Frankfurter HC zakoÅ„czyÅ‚ zmagania w turnieju na 3 lokacie.

Kolejny sprawdzian gnieźnianek już w najbliższy weekend 27-28.08.2022r., gdzie odbÄ™dzie siÄ™ Turniej o Puchar MarszaÅ‚ka Województwa WarmiÅ„sko – Mazurskiego.