Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
sobota, 21 grudnia 2019 19:33

MKS PR triumfuje w starciu z MTS Żory!

MKS PR triumfuje w starciu z MTS Żory! fot. Rafał Wichniewicz

Po bardzo emocjonujÄ…cym starciu, którego Å›wiadkami byli kibice sobotniego spotkania odbywajÄ…cego siÄ™ w hali widowiskowo-sportowej, zawodniczkom MKS PR Urbis Gniezno udaÅ‚o siÄ™ pokonać rywalki z MTS Å»ory.

Zmobilizowane gnieźnianki zaliczyÅ‚y niesamowicie mocne wejÅ›cie w mecz. Daria Konieczna, wspierana przez koleżanki z pola, wrÄ™cz zamurowaÅ‚a dostÄ™p do gnieźnieÅ„skiej bramki. Rywalki premierowe trafienie zainkasowaÅ‚y dopiero w dziesiÄ…tej minucie! Po pierwszym kwadransie na tablicy wyników widniaÅ‚ rezultat 8:2. W tym momencie ktoÅ› mógÅ‚ już pomyÅ›leć – miaÅ‚ być hit, a jest jednostronny kit. Ci, którym przyszÅ‚y do gÅ‚owy takie spostrzeżenia, bÅ‚yskawicznie zostali wyprowadzeni z bÅ‚Ä™du. MTS Å»ory wrzuciÅ‚ wyższy bieg i przez pięć minut zmniejszyÅ‚ straty do jednej bramki, by w 22. minucie wyrównać. Przyjezdnym wciąż byÅ‚o maÅ‚o i w koÅ„cówce pierwszej poÅ‚owy zdoÅ‚aÅ‚y wypracować sobie trzybramkowe prowadzenie.

Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka delikatnie zwiesiÅ‚y gÅ‚owy, bo nie tak wyobrażaÅ‚y sobie przebieg tej poÅ‚owy. PoczÄ…tek Å›wietny, a później kubeÅ‚ zimnej wody. Krótka narada w szatni i jasny cel na drugÄ… poÅ‚owÄ™ – wziąć siÄ™ w garść i pokazać, kto rzÄ…dzi przy Sportowej 3.

Druga odsÅ‚ona sobotniego starcia miaÅ‚a wrÄ™cz nieprawdopodobnÄ… dramaturgiÄ™. Gnieźnianki robiÅ‚y co mogÅ‚y, ale odrabianie strat przychodziÅ‚o z dużymi trudnoÅ›ciami. U zawodniczek MKS PR URBIS byÅ‚o widać zmÄ™czenie po Å›rodowym spotkaniu w Jeleniej Górze. Mimo to do koÅ„ca zaciskaÅ‚y zÄ™by i walczyÅ‚y o speÅ‚nienie marzeÅ„, jakimi byÅ‚o zwyciÄ™stwo nad żorzankami. Starcie rozstrzygnęło siÄ™ w samej koÅ„cówce. Obie ekipy zmarnowaÅ‚y mnóstwo sytuacji, ale w najważniejszej akcji meczu chÅ‚odnÄ… gÅ‚owÄ™ zachowaÅ‚a Joanna Sawicka i ze stoickim spokojem wprowadziÅ‚a piÅ‚kÄ™ do siatki, wywoÅ‚ujÄ…c tym potężnÄ… euforiÄ™ na trybunach. Hala odleciaÅ‚a, bo MKS wygraÅ‚ 28:27!

Mecz byÅ‚ kapitalny. Wydaje siÄ™ jednak, że zwyciÄ™stwo gospodyÅ„ nie byÅ‚oby możliwe, gdyby nie rewelacyjne wsparcie z trybun. Takich emocji i takiej atmosfery na widowni jeszcze chyba w Gnieźnie nie byÅ‚o. Kibice pobili rekord, stawiajÄ…c siÄ™ w hali w liczbie 990 osób, a na dodatek prowadzili bardzo gÅ‚oÅ›ny doping.

Na zakoÅ„czenie roku Å›cisk w czubie pierwszoligowej tabeli jest niesamowity. Aż trzy zespoÅ‚y majÄ… 24 punkty! Warto jednak odnotować, że Korona Handball Kielce i MKS PR URBIS Gniezno rozegraÅ‚y mniej meczów niż pozostali pierwszoligowcy. Te dwie ekipy spotkajÄ… siÄ™ 11 stycznia o godzinie 18:00. To bÄ™dzie kolejny hit w Gnieźnie!

tekst: MKS PR