środa, 27 marca 2019 16:50

Niefortunne 5. miejsce na rozpoczęcie rundy wiosennej

mn
Niefortunne 5. miejsce na rozpoczęcie rundy wiosennej zdjęcie nadesłane

W minionÄ… niedzielÄ™ rozpoczęła siÄ™ runda wiosenna Pucharu Polski Rugby 7 sezonu 2018/19. Pierwszy turniej odbyÅ‚ siÄ™ w Koszalinie i wzięło w nim udziaÅ‚ 6 drużyn.

GKR Tytan znalazÅ‚ siÄ™ w grupie z KaskadÄ… Szczecin oraz Czarnymi Pruszcz GdaÅ„ski. Gnieźnianie wygrali pierwszy mecz z KaskadÄ… Szczecin 14:12 i mimo, że wynik jest bardzo wyrównany przeważali w tym meczu zdecydowanie. W drugim meczu w grupie Tytani nie wykorzystali swoich sytuacji i ulegli zdecydowanie Czarnym z Pruszcza 7:22. Mecze grupowe rozgrywane byÅ‚y w piorunujÄ…cym tempie (tylko jeden mecz przerwy pomiÄ™dzy pojedynkami) co nie wystarczyÅ‚o do odpowiedniej regeneracji przed jak siÄ™ później okazaÅ‚o kluczowym starciem w turnieju. Kolejny raz mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem, gdzie sÄ™dziowie rezygnujÄ… z przerwy na wypoczynek dla zawodników z zyskiem czasowym dla wczeÅ›niejszego zakoÅ„czenia turnieju.

Kaskada Szczecin wygraÅ‚a z Pruszczem GdaÅ„skim przykÅ‚adajÄ…c piÅ‚kÄ™ w polu punktowym grajÄ…c do martwej piÅ‚ki po serii karnych i dwóch bardzo kontrowersyjnych żóÅ‚tych kartkach dla Czarnych w jednej akcji! Taki zbieg okolicznoÅ›ci sprawiÅ‚, że Tytan Gniezno musiaÅ‚ zadowolić siÄ™ piÄ…tÄ… lokatÄ… wygrywajÄ…c w finale Plate 21:14 nad RK UnisÅ‚aw.

Udany powrót do drużyny zaliczyÅ‚ Mateusz Krawczuk oraz Jakub Kucharski. Ten drugi wystÄ™powaÅ‚ już jesieniÄ…, lecz dopiero tej zimy wznowiÅ‚ regularne treningi. Najlepszym zawodnikiem w gnieźnieÅ„skiej drużynie byÅ‚ zdecydowanie kapitan zespoÅ‚u Patryk Popek, który zaliczyÅ‚ bardzo dobre wystÄ™py szczególnie w grze obronnej.

SkÅ‚ad GKR Tytan: Mateusz Krawczuk, Mateusz GÅ‚adki, MichaÅ‚ Kropski, Sebastian Graczyk, Marcin SzumiÅ„ski, Patryk Popek, Aleksander Przybylski, Adam Nowaczyk, Jakub Kucharski, PaweÅ‚ LeÅ›niowski, Karol Podlawski.