Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
wtorek, 02 lutego 2016 13:42

Puchar Polski dla stellistek

W niedzielÄ™ w Niechanowie rozegrano finaÅ‚ wojewódzki Pucharu Polski Kobiet i PóÅ‚finaÅ‚ Pucharu Polski Mężczyzn. ByÅ‚ to prawdziwy tenisowy maraton.

W pierwszej rundzie zespóÅ‚ gospodyÅ„ Stelli Niechan Gniezno pokonaÅ‚ UKS NaÅ‚Ä™cz Ostroróg 4:0, a Polonia Åšmigiel po wyrównanym meczu zwyciężyÅ‚a MKTS WartÄ™ Oborniki 4:3. W meczu finaÅ‚owym podopieczne trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka równie pewnie ograÅ‚y zawodniczki ze Åšmigla 4:0. Różnica poziomu zawodniczek pierwszej  a drugiej ligi byÅ‚a wyraźnie widoczna, pomimo, iż stellistki wystÄ™powaÅ‚y bez liderki Pauliny Nowackiej . Nasz zespóÅ‚ w skÅ‚adzie: Monika Jacek, Magdalena Wysocka, Agata KlabiÅ„ska i Anita Chudy wywalczyÅ‚ Puchar Polski edycji wojewódzkiej i awansowaÅ‚ do PóÅ‚finaÅ‚ów Ogólnopolskich.   W meczu o trzecie miejsce dziewczyny Warty Oborniki pokonaÅ‚y zespóÅ‚ z Ostroroga 4:3.

JednoczeÅ›nie na innych stoÅ‚ach rywalizowaÅ‚y trzy drużyny mÄ™skie. Najpierw zdecydowanie najmÅ‚odszy zespóÅ‚ tych rozgrywek, Stelli Niechan Gniezno niespodziewanie wysoko przegraÅ‚ z drużynÄ… NaÅ‚ecz Ostroróg 2:4. Fatalny byÅ‚ poczÄ…tek tego meczu, w którym swoje pierwsze gry przegrali mÅ‚odzi stelliÅ›ci: Jakub Różak, Filip Kujawa i Dawid Balcerzak. Dopiero w deblu nasi zawodnicy Jakub Różak i Dawid Balcerzak „wrócili do gry” pokonujÄ… Jakuba Cembrowicza i Bartosza StarostÄ™ 3:2. Potem Jakub Różak pokonaÅ‚ MiÅ‚osza Sobkowiaka 3:1, jednak Dawid Balcerzak nie daÅ‚ rady Bartoszowi StaroÅ›cie.

W kolejnym meczu faworyt zespóÅ‚ TTS Trzemeszno pokonaÅ‚ zespóÅ‚ z Ostroroga 4:2.

Kiedy wszystko wydawaÅ‚o siÄ™ już uÅ‚ożone, drużyna Stelli rozpoczęła mecz z TTS Trzemeszno z ogromnÄ… determinacjÄ…. Jakub Różak pokonaÅ‚ Bartosza Polusa 3:2, Filip Kujawa wygraÅ‚ z Danielem Welke 3:1. Dawid Balcerzak grajÄ…c z najlepszym zawodnikiem turnieju Mateuszem Margrafem przegrywaÅ‚ 0:2 w setach. Zmiana strategii zmieniÅ‚a przebieg spotkania na korzyść Dawida Balcerzaka i doprowadziÅ‚a do stanu 2:2. Jednak szczęśliwie zdobytych kilka punktów na poczÄ…tku decydujÄ…cego seta pozwoliÅ‚y Mateuszowi Margrafowi wygrać. Kiedy w kolejnej grze deblowej Jakub Różak i Dawid Balcerzak pokonali doÅ›wiadczona parÄ™ Margraf-Polus zrobiÅ‚o siÄ™ 3:1 dla stellistów. Ażeby wygrać caÅ‚y turniej potrzebne byÅ‚o zwyciÄ™stwo 4:1. W decydujÄ…cym meczu spotkali siÄ™ liderzy obu drużyn: Jakub Różak i Mateusz Margraf. Mecz byÅ‚ bardzo wyrównany. Przy wyniku 2:1 w setach dla Margrafa, Jakub Różak w czwartym secie prowadziÅ‚ 8:4. Szkoda popsutych kilku kolejnych piÅ‚ek przez Jakuba, co doprowadziÅ‚o do zwyciÄ™stwa Mateusza Margrafa. W kolejnej grze Filip Kujawa dobrze grajÄ…c pewnie pokonaÅ‚ Bartosza Polusa i tym samym Stella pokonaÅ‚a Trzemeszno 4:2. Tak wiÄ™c wszystkie trzy drużyny miaÅ‚y identyczny stosunek meczy wygranych i przegranych 4:2. Dla wyÅ‚onienia zwyciÄ™zcy liczone byÅ‚y sety, i tutaj minimalnie najlepszy bilans miaÅ‚ zespóÅ‚ UKS NaÅ‚Ä™cz Ostroróg przed TTS Trzemeszno i StellÄ… Niechan Gniezno.

Już za tydzień kolejne mecze ligowe. W Warszawie stellistki zagrają z silnym miejscowym zespołem Hals. Natomiast w Trzemesznie odbędzie się ważny mecz drugiej ligi męskiej pomiędzy miejscowym TTS i Stellą Niechan Gniezno.