środa, 26 października 2022 07:49

Pewna wygrana MKS PR II VELUX Gniezno

MKS PR
Pewna wygrana MKS PR II VELUX Gniezno zdjęcie nadesłane

W niedzielę 23 października, w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5, odbyło się spotkanie w ramach 2. Ligi Kobiet, pomiędzy MKS PR II Velux Gniezno, a KS Pyrki Poznań. Gnieźnianki pewnie zakończyły mecz, wygrywając z poznańską drużyną 30:21.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, bowiem obie ekipy zaczęły grę konsekwentnie w ataku. Zespołowi z Gniezna udało się odskoczyć na 3 bramki dopiero w 18. minucie spotkania. Przyjezdne szły jednak za ciosem i nie chciały, aby ta przewaga rosła. Końcówka pierwszej połowy należała do zespołu z Gniezna, gdzie potwierdziła to Maria Tanaś, która była ostatnią strzelczynią bramki, w ostatniej minucie pierwszej połowy. Rezultat do przerwy to 17:14.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Poznanianki, rzucając 15 bramkę autorstwa Alicji Korcz. Na większą przewagę MKS PR II Velux Gniezno, odskoczył rywalowi dopiero w 49. minucie meczu. Gospodynie uzyskały wówczas przewagę pięciobramkową. Ostatnie dziesięć minut spotkania było pod dyktandem podopiecznych Roberta Popka, Romana Solarka oraz Przemysława Śmigowskiego, bowiem zespołowi z Poznania udało się zdobyć zaledwie jedną bramkę. Kapitalne widowisko pokazała Dominika Płótniak, zdobywając aż 12 bramek na konto zespołu z Poznania. Mimo tego, mecz finalnie zakończył się na korzyść ekipy z Gniezna.

MKS PR II VELUX Gniezno: Cieślak, Alwin (2), Wilczura, Nowak (1), Schlabs (5), Wabińska (2), Bartkowiak (6), Skoczeń (3), Piotrowska (1), Szymańska (1), Musiał (3), Tanaś (3), Brząkała, Redzik, Łachowska (2), Śmigowska (1).

KS Pryki Poznań: Joachymiak, Celka, Kaczmarek (2), Weichert, Hołowińska, Rogalska (2), Kustoń, Krawczyk, Szukała (1), Praczyk, Lewandowska, Korcz (4), Stępień, Płótniak (12), Schulze.