Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
poniedziałek, 27 września 2021 12:37

Pelikan wraca z tarczÄ… z Lubonia

mn

Pelikan Niechanowo w ramach 6 kolejki rozgrywek RedBox 5 Ligi udaÅ‚ siÄ™ na wyjazd do Lubonia aby tam zmierzyć siÄ™ z miejscowÄ… StellÄ….

Sytuacja kadrowa Pelikana nie napawaÅ‚a optymizmem. Dość powiedzieć, że z 24 osobowej kadry wypadÅ‚o ma dÅ‚użej 6 graczy… Okrojona kadra w 5 spotkaniach zdobyÅ‚a dotychczas 6 punktów co byÅ‚o wynikiem odbiegajÄ…cym daleko od wymarzonego. ZaÅ‚ożenia kuluarowe mówiÅ‚y o realnych 10 punktach do zdobycia. Boisko i sprawy zdrowotne zweryfikowaÅ‚y zaÅ‚ożenia. Cel na LuboÅ„ byÅ‚ jasny 3 pkt.

Od pierwszego gwizdka barw Pelikana bronili SÅ‚omczewski, Jackowiak, BiaÅ‚as, Zakharov, PoÅ‚atyÅ„ski, KruczyÅ„ski, Danielewicz, StefaÅ„ski, Kustra, Janicki, Mazur.

Już w drugiej minucie Danielewicz postraszyÅ‚ bramkarza gospodarzy uderzajÄ…c z 18m, piÅ‚ka minęła spojenie sÅ‚upka z poprzeczkÄ…. GoÅ›cie zrewanżowali siÄ™ dość szybko, jednak w 5 minucie piÅ‚ka przeleciaÅ‚a nad poprzeczkÄ… strzeżonÄ… przez SÅ‚omczewskiego. W 20 minucie pierwszy raz zatrzymaÅ‚y siÄ™ serca kibiców Pelikana. Jeden z piÅ‚karzy gospodarzy uderzyÅ‚ na bramkÄ™ z 25m i sÅ‚upek uratowaÅ‚ nas przed utratÄ… pierwszego gola. DosÅ‚ownie chwilÄ™ później gospodarze powinni prowadzić 2:0… bÅ‚Ä…d przy wyprowadzeniu piÅ‚ki i pudÅ‚o na nasze szczęście. W 27 minucie i chwilÄ™ później Pelikan powinien byÅ‚ objąć prowadzenie. Danielewicz strzelaÅ‚, broniÅ‚ bramkarz gospodarzy, na dobitkÄ™ ruszyÅ‚ Mazur, który zostaÅ‚ nieprzepisowo powstrzymany. Arbiter wskazaÅ‚ na „wapno”. WykonawcÄ… rzutu karnego byÅ‚ StefaÅ„ski. Stare piÅ‚karskie porzekadÅ‚o mówi, że karny to nie gol. Tak byÅ‚o w tym przypadku. Bramkarz gospodarzy wygraÅ‚ ten pojedynek i na tablicy byÅ‚o wciąż 0:0.

Kilka minut później doszÅ‚o do niecodziennej sytuacji. Bramkarz gospodarzy po rzucie wolnym wykonywanym przez StefaÅ„skiego uderzyÅ‚ gÅ‚owÄ… w sÅ‚upek i potrzebowaÅ‚ pomocy medyka oraz zmiany. Rezerwowy bramkarz zostaÅ‚ sprawdzony przez Zakharova. SpisaÅ‚ siÄ™ jednak bezbÅ‚Ä™dnie. Pierwsza poÅ‚owa zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ bezbramkowym remisem.

W drugiej poÅ‚owie trener StefaÅ„ski dokonaÅ‚ dwóch zmian nastÄ™pujÄ…cych po sobie w krótkim odstÄ™pie czasowym. W miejsce Zakharkova pojawiÅ‚ siÄ™ Grzeszczak a w miejsce Mazura wszedÅ‚ Nowaczyk. W 70 minucie Kustra miaÅ‚ okazje do zdobycia bramki, przestrzeliÅ‚ jednak w dobrej sytuacji. Miedzy 70 a 80 minutÄ… Pelikan dominowaÅ‚ co przeÅ‚ożyÅ‚o siÄ™ na bramÄ™ po staÅ‚ym fragmencie gry. AsystowaÅ‚ StefaÅ„ski strzeliÅ‚ Jackowiak. Pelikan wyszedÅ‚ na prowadzenie. Jednak to nie byÅ‚ koniec emocji w tym meczu. W 88 minucie doszÅ‚o do bardzo ważnej zmiany. W miejsce KruczyÅ„skiego pojawiÅ‚ siÄ™ Alan Staszkiewicz, który zadebiutowaÅ‚ w barwach Pelikana w rozgrywkach ligowych. Alan jest najmÅ‚odszym debiutantem w historii klubu.

ChwilÄ™ później w Pelikanie doszÅ‚o do wymuszonej zmiany. Brutalnie zostaÅ‚ sfaulowany StefaÅ„ski, a w jego miejsce pojawiÅ‚ siÄ™ Kurek. Gracz gospodarzy, który przewiniÅ‚ otrzymaÅ‚ czerwonÄ… kartkÄ™. Ostatnim aktem meczowym byÅ‚a bardzo groźna sytuacja z 92 minuty, gdzie ponownie sÅ‚upek uratowaÅ‚ Pelikana przed utratÄ… gola.

Po koÅ„cowym gwizdu jeden z gospodarzy kopnÄ…Å‚ leżącego PoÅ‚atyÅ„skiego… i to zachowanie można dopisać po stronie niesportowych i z pewnoÅ›ciÄ… arbiter odnotuje ten fakt w raporcie pomeczowym. Po stronie plusów… Wynik, debiut ligowy Alana Staszkiewicza, po stronie minusów… uraz StefaÅ„skiego.