Oldoye Pelikana zakończyli okres przygotowawczy

mn
Oldoye Pelikana zakończyli okres przygotowawczy zdjęcie nadesłane

NowopowstaÅ‚a drużyna Oldboys Pelikan Niechanowo zakoÅ„czyÅ‚a okres przygotowawczy no Wielkopolskiej Grupy C – przeznaczonej tylko dla drużyn wiekowo 35+. Ostatnim akcentem przygotowaÅ„ byÅ‚ sparing z zespoÅ‚em Kosyniera SokoÅ‚owa wystÄ™pujÄ…cego w B klasie.

Drużyna prowadzona przez grajÄ…cego trenera Zbigniewa KoÅ›ciaÅ„skiego w piÄ…tek zmierzyÅ‚a siÄ™ z drużynÄ… z SokoÅ‚owa w niemal optymalnym zestawieniu. Drużyna z SokoÅ‚owa zgodnie z przewidywaniami byÅ‚a drużynÄ… dominujÄ…cÄ… w pierwszych 30 minutach. W tym przypadku mÅ‚odość wzięła zdecydowanie górÄ™. Dopiero po 2 kwadransach kiedy Oldboye dali siÄ™ wybiegać mÅ‚odzieży zespóÅ‚ z Plant zaczÄ…Å‚ wykorzystywać swoje atuty i pierwszy zdobyÅ‚ bramkÄ™. Gol padÅ‚ z rzutu rożnego a jego autorem byÅ‚ Pniewski. ZnalazÅ‚ siÄ™ w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, doÅ‚ożyÅ‚ gÅ‚owÄ™ i piÅ‚ka znalazÅ‚a siÄ™ w siatce.

Pod koniec pierwszej części drugiego gola dla Pelikana zdobyÅ‚ KoÅ›ciaÅ„ski. Drużyna z Niechanowa wykorzystaÅ‚a zdenerwowanie w szeregach gospodarzy i podeszÅ‚a wyżej wywierajÄ…c presje na mÅ‚odszych rywalach i w ten sposób na prawym skrzydle udaÅ‚o siÄ™ odebrać piÅ‚kÄ™. Dawid GieraÅ‚ka poszedÅ‚ na „piÅ‚karskÄ… przebitkÄ™” a nastÄ™pnie KoÅ›ciaÅ„ski wykoÅ„czyÅ‚ dzieÅ‚o. Pelikan zszedÅ‚ na przerwÄ™ prowadzÄ…c 2:0. Jednak nie wynik byÅ‚ w tym meczu najważniejszy, lecz organizacja gry. W przerwie dokonano roszad w skÅ‚adzie, a także zmian w ustawieniu jak to bywa w test meczach.Efekt…? Dominacja gospodarzy i szybkie 3 bramki, zrobiÅ‚o siÄ™ 3:2 dla Kosyniera. Gdy sÅ‚oÅ„ce zaczęło zachodzić Pelikan znów przejÄ…Å‚ inicjatywÄ™ i zaczÄ…Å‚ przeważać nad rywalem. Jednak to mÅ‚odzież z SokoÅ‚owa zdobyÅ‚a gola na 4:2.

Pod koniec meczu Pelikan, miaÅ‚ jeszcze swoje szanse, jednak ich nie wykorzystaÅ‚. Mimo porażki sparing to wartość tylko dodana. Pierwszy mecz inaugurujÄ…cy rozgrywki Wielkopolskiej Grupy C Pelikan Niechanowo Oldboys rozegrajÄ… 11.09.2021 w Niechanowie o godzinie 16:00