poniedziałek, 02 grudnia 2019 10:28

Wysokie zwycięstwo nad jarosławiankami

mn
Wysokie zwycięstwo nad jarosławiankami archiwum redakcji

MKS PR URBIS Gniezno bez wiÄ™kszego problemu rozprawiÅ‚ siÄ™ z przedostatniÄ… drużynÄ… tabeli I ligi kobiet gr. B. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonaÅ‚y TS MKS San JarosÅ‚aw 31:18.

Od poczÄ…tku spotkania widoczna byÅ‚a przewaga gospodyÅ„, które w czwartej minucie prowadziÅ‚y już 3:0. Rywalki próbowaÅ‚y gonić, ale bezskutecznie. JarosÅ‚awianki miaÅ‚y spory kÅ‚opot z wyprowadzaniem dobrych ataków. Na ich postawÄ™ bez wÄ…tpienia wpÅ‚ynęła daleka podróż. Zawodniczki TS MKS San podróżowaÅ‚y od godziny szóstej rano, by zdążyć na mecz. Do pokonania miaÅ‚y aż 550 kilometrów.

Ostatecznie przyjezdne zakoÅ„czyÅ‚y premierowÄ… odsÅ‚onÄ™ niedzielnego widowiska z dorobkiem oÅ›miu bramek. Dziesięć wiÄ™cej byÅ‚o po stronie MKS PR URBIS Gniezno, co stawiaÅ‚o gospodynie w bardzo dogodnej sytuacji przed rozpoczÄ™ciem drugiej partii. Gra po przerwie nie wyglÄ…daÅ‚a jednak tak, jak powinna. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka zdecydowanie obniżyÅ‚y loty.

Przeciwniczki staraÅ‚y siÄ™ wykorzystać momenty sÅ‚aboÅ›ci miejscowych. JarosÅ‚awiankom jednak też nie szÅ‚o, czego efektem byÅ‚o to, że pierwsza bramka w drugiej partii padÅ‚a dopiero w 36. minucie. Później rywalizacja byÅ‚a w miarÄ™ zaciÄ™ta. Pierwsze dziesięć minut gry po przerwie ukÅ‚adaÅ‚o siÄ™ remisowo. Później znów zaczęły przeważać gnieźnianki, które ostatecznie wygraÅ‚y 31:18.

To już piÄ…ta wygrana MKS PR URBIS w tym sezonie. ZespóÅ‚ z Pierwszej Stolicy Polski jest obecnie czwartÄ… siÅ‚Ä… pierwszoligowych rozgrywek.

MKS PR URBIS Gniezno – TS MKS San JarosÅ‚aw 31:18 (18:8)

MKS PR: KobyÅ‚ecka, Olejniczak, Konieczna – Kasprowiak (4), Siwka (5), Sawicka (7), GiszczyÅ„ska (4), Chojnacka (1), DolaciÅ„ska, Bigoszewska-Jackowiak (3), Różewska (2), Rachela, Rybicka (1), Walkowska (2), Matysek (2).

TS MKS: Dziura, Mazur – Brzozowska (2), Borowska, Bartuzel (1), ZiÄ™ba (1), GaÅ‚at, Kostuch (9), OchoÅ„ska (5), Stachowicz, Galas.