Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
środa, 17 października 2018 07:41

Nieudana inauguracja w Dopiewie

Juniorki MKS PR Gniezno rozpoczęły zmagania w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek od porażki w Dopiewie. We wtorek przegrały z tamtejszymi Panterami 16:19 (4:9). Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Martyna Dolacińska, autorka siedmiu trafień.

Lepsze wejÅ›cie w mecz zaliczyÅ‚y Pantery, które po czterech minutach prowadziÅ‚y 2:0. Kolejna bramka padÅ‚a dopiero w 11. minucie, a jej autorkÄ… byÅ‚a Katarzyna Ochocka. Tym samym MKS wywalczyÅ‚ trafienie kontaktowe. Rywalki szybko odpowiedziaÅ‚y. W 14. minucie, po trafieniu Martyny DolaciÅ„skiej, gnieźnianki wyrównaÅ‚y. Niestety, później przyjezdne miaÅ‚y duże problemy z oddawaniem skutecznych rzutów. BramkÄ™ numer cztery MKS PR zainkasowaÅ‚ dopiero tuż przed przerwÄ…. Pierwsza poÅ‚owa zakoÅ„czyÅ‚a siÄ™ prowadzeniem gospodyÅ„ 9:4.

DrugÄ… odsÅ‚onÄ™ wtorkowego pojedynku nasza drużyna rozpoczęła od dwóch bramek z rzÄ™du. Najpierw na listÄ™ strzelców wpisaÅ‚a siÄ™ Monika Walkowska, a po chwili w jej Å›lady poszÅ‚a Maria Rybicka. Z takÄ… samÄ… siÅ‚Ä… zripostowaÅ‚y Pantery. Później mieliÅ›my wymianÄ™ ciosów. W 46. minucie seriÄ™ trzech trafieÅ„ gnieźnieÅ„skich juniorek zapoczÄ…tkowaÅ‚a Martyna Rachela. Po niej dwukrotnie bramkarkÄ™ gospodyÅ„ pokonywaÅ‚a Martyna DolaciÅ„ska. Wynik byÅ‚ już nieco korzystniejszy, bo udaÅ‚o siÄ™ zmniejszyć straty do dwóch trafieÅ„. Kilka chwil później przyjezdne miaÅ‚y kolejny zryw. Bramka z rzutu karnego DolaciÅ„skiej i dwa trafienia Ochockiej sprawiÅ‚y, że w 53. minucie na tablicy wyników widniaÅ‚ remis 15:15. O wszystkim zadecydowaÅ‚a koÅ„cówka, w której lepiej spisaÅ‚y siÄ™ gospodynie, triumfujÄ…c ostatecznie 19:16.

Kolejne spotkanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek MKS PR Gniezno zagra 27 października (sobota) o godzinie 15:15. Wówczas zespóÅ‚ z naszego miasta czeka wyjazdowy pojedynek z drużynÄ… KS Pyrki PoznaÅ„.

I kolejka Wielkopolskiej Ligi Juniorek: UKS Pantery Dopiewo - MKS PR Gniezno

UKS Pantery Dopiewo: Rychlik, WosiÅ„ska, Kaczmarek (6), Plackowska, OsiÅ„ska (3), Nowak (1), NapieraÅ‚a (1), Marciniak, Kowalewska, Hypka, JaÅ›kowiak (7), Lisiecka, Czubeck (1).

MKS PR Gniezno: Wilkosz, BieliÅ„ska, Nowicka, Pudelewicz, Stachowicz, Rybicka (1), Wieczorek, Ochocka (4), DolaciÅ„ska (7), Morawska, KÅ‚odowska, Grzegorek, Rachela (1), Walkowska (3), Alwin.