Wydrukuj tÄ™ stronÄ™
wtorek, 05 czerwca 2018 07:47

SP nr 12 mistrzem Polski!

mn

W miniony weekend zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 12, wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce w piłce ręcznej.

FinaÅ‚owa rozgrywka miaÅ‚a miejsce w GÅ‚uchoÅ‚azach. To wÅ‚aÅ›nie tam zebrano 16 najlepszych drużyn z caÅ‚ego kraju, w tym reprezentacjÄ™ SzkoÅ‚y Podstawowej nr 12, która wczeÅ›niej wywalczyÅ‚a tytuÅ‚ mistrzowski w Wielkopolsce.

Faza grupowa, w której gnieźnianki mierzyÅ‚y siÄ™ z szeÅ›cioma innymi ekipami przebiegÅ‚a gÅ‚adko. Szczypiornistki z Grodu Lecha zwyciężyÅ‚y we wszystkich spotkaniach, pieczÄ™tujÄ…c tym samym pierwsze miejsce w grupie i udziaÅ‚ w ćwierćfinale turnieju. W nim zawodniczki z Pierwszej Stoli Polski okazaÅ‚y siÄ™ lepsze od drużyny z WÄ…brzeźna (8:6). Kolejna runda to jeszcze jedna wygrana SP 12. Tym razem gnieźnianki pozostawiÅ‚y w pokonanym polu zespóÅ‚ Gardei (10:6), wiÄ™c do peÅ‚ni szczęścia brakowaÅ‚o tylko triumfu w finale mistrzostw Polski. I tak siÄ™ staÅ‚o! ZespóÅ‚ z Radzymina musiaÅ‚ uznać wyższość zawodniczek "Dwunastki", które zwyciężyÅ‚y w finaÅ‚owej batalii 11:9, zdobywajÄ…c tym samym zÅ‚ote medale i tytuÅ‚ najlepszej drużyny w kraju! Gratulujemy!