wtorek, 26 października 2021 13:43

Organizacja ruchu przy cmentarzach na Wszystkich Świętych

 

W czasie poprzedzającym Wszystkich Świętych a także w tym dniu, w rejonie gnieźnieńskich nekropolii wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu. 

Policja apeluje do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie dróg (zwłaszcza w rejonach cmentarzy) oraz bezwzględne stosowanie się do tego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Funkcjonariusze proszą również cierpliwość, a także o to by wyjechać nawet kilka godzin wcześniej niż zwykle, aby dotrzeć do miejsca docelowego.

 

Cmentarz św. Krzyża i św. Piotra

Ul. Wodna (od wysepki), ul. Żuławy (przy cmentarzu), ul. Świętokrzyska i ul. Żabia zostaną ulicami jednokierunkowymi z kierunkiem jazdy w stronę ul. Powstańców Wielkopolskich. Zmiana organizacji ruchu na tych ulicach będzie obowiązywała w okresie od soboty 30 października od godz. 6:00 do poniedziałku 1 listopada do godziny 22:00.

Dodatkowo, w poniedziałek 1 listopada od godziny 6:00 do 22:00 na zjeździe ul. Gdańskiej od Wiaduktu Solidarności do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (oraz zakaz zjazdu z Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego na ul. Gdańską). Jednocześnie obowiązywać tam będzie postój pojazdów po lewej stronie jezdni, skośnie do krawężnika. 

Zalecamy jednak pozostawienie pojazdu dalej od nekropolii i unikanie przejazdu przez zatłoczone rejony ww. cmentarzy.


 

Cmentarz przy ul. Witkowskiej

Organizacja ruchu w rejonie tego cmentarza odbywać się będzie na takich samych zasadach, jak w latach ubiegłych - ulica Witkowska na całym odcinku pozostaje dwukierunkowa.

W celu ułatwienia jazdy i parkowania wyznaczono ulice jednokierunkowe, a zmiany w organizacji ruchu obowiązywać na tych ulicach będą w poniedziałek 1 listopada od godziny 6:00 do godziny 22:00 tego samego dnia.

Jednokierunkowe będą:

  • ulica Słoneczna – jednokierunkowa na odcinku od ulicy Witkowskiej do ul. Surowieckiego,
  • ulica 17 Dywizji Piechoty – na odcinku od ul. Witkowskiej do ul. Wesołej.
  • ulica Wesoła  na odcinku od ul. 17 Dywizji Piechoty do ul. Grunwaldzkiej

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane